Kam se vydat v Česku, když je před vámi volný víkend?

Kam se vydat v Česku, když je před vámi volný víkend?
Kam se vydat v Česku, když je před vámi volný víkend?

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte na výlet, ale zahraničí vás na tak krátkou dobu neláká? Proč neprozkoumat jedno z krásných českých zákoutí? Přinášíme vám tipy na výlety v České republice, které vás jednoznačně nadchnou. Pokud jste milovníkem krátkodobých, třeba jen víkendových výletů, určitě nebudete váhat a na jeden z tipů se pojedete podívat. Vybrali jsme opravdu to nejatraktivnější, co naše krásná země nabízí.  

Plzeň pro všechny pivaře 

Co třeba zamířit do Plzně? Plzeň je oblíbené české město, které je určené nejen všem pivařům. Pokud však pivařem jste, můžete se podívat třeba do pivovaru, kde dochází k výrobě oblíbeného piva Pilsner Urquell. Nebo vás snad láká jen ochutnávka tohoto zlatého chmelového moku, jenž je pro Českou republiku tak typický? V Plzni je mimochodem také krásné Pivovarské muzeum, kde se dozvíte něco o historii plzeňského Prazdroje. Pro ty, kteří pivo nemají zrovna v lásce, je zde třeba zámek Žinkovy, zoologický zahrada nebo zámek Zbiroh.  

Vzhůru do Krkonoš 

Jste spíše milovníkem turistických túr a chcete jednu takovou zdolat? Pak se vydejte třeba do Krkonoš, kde můžete pokořit Sněžku. Sněžka jako taková je nejvyšší horou České republiky a její vrchol rozhodně stojí za zdolání. Pokud nechcete jet jen za Sněžko, proč nejet třeba za zdejším Labským nebo Mumlavským vodopádem? I to jsou nádherné krásy přírody, z nichž zrak doslova přechází.  

Za jeskyněmi do Moravského krasu 

Pokud chcete utéct před hroznými, vysokými teplotami, doporučujeme zajet si do Moravského krasu, kde se ukrývá přes tisíc jeskyní, které jsou známé tím, že je v nich pěkně chládek. Zpřístupněny sice nejsou všechny, ovšem ty, které jsou zpřístupněné, vám ponechají zážitek na celý život. Ke zpřístupněným jeskyním patří třeba krápníkové jeskyně Balcarka nebo třeba Sloupsko-šošůvské jeskyně nebo Punkevní jeskyně, které jsou ze všech zdejších jeskyní v Moravském krasu nejznámější.