Kam za romantikou?

Kam za romantikou?
Kam za romantikou?

Prožít romantický víkend nemusíte jenom ve chvíli, kdy se slaví americký svátek všech zamilovaných zvaný také Valentýn. Romantický víkend můžete podniknout kdykoli se vám jen zlíbí, pokud tedy budete vědět, kam vyrazit. A aby bylo rozhodování snazší, rozhodli jsme se vám pomoc. Vybrali jsme několik romantických míst, kam se vyplatí jet třeba jen během víkendu. Jaké místo učaruje nejvíce vám? 

V současné době jezdí lidé za romantikou ve chvíli, kdy chce muž požádat ženu o ruku nebo když se slaví výročí. Ovšem romantický víkend si můžete udělat jen tak, bez důvodu. Potěšte svou drahou polovičku a kupte letenky na místo, které je doslova synonymem romantiky. A abyste nemuseli u počítače trávit dlouhé hodiny, poradíme vám, kde zažijete opravdu velkou porci romantiky.  

Vzhůru do Říma 

Itálie je romantickou zemí, o tom není sporu. Nemusíte se však plavit v Benátkách na gondole, aby to bylo romantické. Stačí, když se vydáte třeba do Říma. Řím je plný romantických staveb, u kterých se musíte zastavit. Co třeba fontána di Trevi, do které si hodíte minci, aby se vám splnilo přání? Nebo Španělské schody či Andělský hrad? O samotném Koloseu ani nemluvíme, to je samozřejmost.  

Nicméně v Římě najdete mnoho krásných restaurací, které vás jídlem překvapí. Není nad to ochutnat pravou italskou kuchyni v místě, odkud pochází. České napodobeniny nejsou nic v porovnání s večeří v pravé italské restauraci.  

Frrr do Barcelony 

Věděli jste, že i Barcelona se řadí k nejromantičtějším místům na světě? Najdete zde mnoho krásných památek, chrámů a také parků, kde si užijete se svou drahou polovičkou nádherné chvíle. Kupodivu zde zažijete i trochu rušnější noční život, což byste možná nečekali.  

Nicméně doporučujeme v Barceloně udělat si třeba piknik ve zdejších parcích, odkud se vám nabídnou krásné výhledy na celé město. Pokud chcete projet všechny zdejší hrady a památky, raději si půjčte auto, ať to všechno během vašeho pobytu stihnete.