Tři důvody, proč zdolat Lysou horu

lysa hora
lysa hora

V České republice se nachází mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. Mezi nejkrásnější místa se řadí jednoznačně Lysá hora, která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. V současné době se označuje za královnu Moravskoslezských Beskyd, a to právem. Jedná se skutečně o nádherný vrchol, z něhož se nabízí krásný výhled. Pokud jste Lysou horu ještě nezdolali, máme pro vás tři důvody, proč ji zdolat musíte.

1) Každá cesta na vrchol může být jiná

Mnoho vrcholků České republiky lze vyjít jenom pěšky, ovšem Lysá hora je v tomto ohledu jiná. Můžete ji vyjít pěšky, ovšem při druhé návštěvě ji můžete vyjet na kole a při třetí ji klidně zdolejte na běžkách, pokud vám bude přát počasí.

Kromě toho se na Lysou horu dá jít po mnoha cestách. Nejčastěji se využívá stezky vedoucí z Ostravice, která leží přímo pod Lysou horou. Mnozí turisté se vydávají i z Malenovic, z Krásné nebo z Visalají. Pokud nemáte rádi náročný, neupravený terén, můžete zvolit asfaltku z Papežova, která je dlouhá zhruba devět kilometrů a vede až na vrchol Lysé hory.

2) Nádherný výhled

Odměnou za výšlap bude nádherný a nezapomenutelný výhled, který vás dostane skutečně do kolen. V každém ročním období je Lysá hora jiná, v každém ročním období je příroda, na kterou se díváte z velké výšky, jedinečná. Z Lysé hory máte výhled jak na celé Beskydy, tak na Malou Fatru a za hezkého počasí uvidíte až Západní Tatry.

3) Možnost ubytování v těsné blízkosti Lysé hory

Pokud by vás cesta na Lysou horu zmohla, můžete se v blízkosti Lysé hory ubytovat. K dispozici je ubytování v rekreačním centru Sepetná, které je oblíbené zejména díky rozmanitosti. Můžete si vybrat, zdali se ubytujete v chatě nebo v bungalovu či v hotelu. Rekreační centrum Sepetná navíc nabízí i mnoho volnočasových aktivit. Můžete si zde zahrát badminton, odpočinout ve wellness nebo se můžete „nadlábnout“ ve zdejší restauraci.