Krásné Krkonoše. Co sem lidi láká?

Krásné Krkonoše. Co sem lidi láká?
Krásné Krkonoše. Co sem lidi láká?

Když dovolená v Česku, tak dovolená v krásných Krkonoších. To by vám odpověděl nejeden vášnivý turista. Krkonoše jsou každým rokem stále více oblíbené, svůj podíl na tom mají atraktivní turistické cíle, kterých je v Krkonoších doslova požehnaně. Pokud patříte k vášnivým turistům, pak určitě víte, jaké turistické cíle se v Krkonoších nachází, co všechno je možné v Krkonoších vidět nebo za čím vším se můžete do Krkonoš vydat. Jak jsme zmínili, je toho tolik! Vyjmenujme si proto to nejatraktivnější, za čím se sjíždí lidé nejen z různých koutů Česka, ale také ze zahraničí.  

Nejatraktivnějším turistickým cílem je Sněžka 

Bezpochyby patří k nejatraktivnějším cílům Sněžka, což je nejvyšší vrchol České republiky. Najdete ji na hranici s Polskem a vedou na její vrchol mnohé cesty. Vybrat si můžete od lehkých, snadných a krátkých až po těžší a náročnější trasy.  

Ideální je, když se vydáte nahoru na Sněžku z Pece Pod Sněžkou, odtud vedou velice atraktivní trasy. Samozřejmě se na vrchol nejvyšší hory dostanete i z jiných míst, třeba ze Špindlu, ovšem to je o něco delší a náročnější trasa.  

Mumlavské vodopády jsou instafriendly 

Stále více lidí se sjíždí k Mumlavským vodopádům, což jsou vodopády, které najdete kousek u Harrachova. Jsou atraktivní hlavně proto, že jsou takzvaně instafriendly čili jsou velice fotogenické, navíc si v nich můžete smočit nohy. Je tu sice více turistů, ale za ten zážitek to rozhodně stojí. Pokud se budete nacházet v Harrachově, neváhejte a vydejte se k těmto drobnějším, přesto velmi krásným vodopádům.  

Pančavské vodopády pro dobrodruhy 

K dalším velice atraktivním cílům v Krkonoších patří takzvané Pančavské vodopády, což jsou vodopády nacházející se mezi Špindlerovým mlýnem a Harrachovem, dalo by se říct. Jsou o něco větší než výše zmíněné Mumlavské vodopády, jsou hlavně vyšší, proto to je něco pro dobrodruhy. Pančavský vodopád je dokonce tím nejvyšším vodopádem v Česku, nemůžeme se divit, že se k němu vydává tolik lidí.