Víte, jak účinně posílit imunitu, aby na vás nemoci nemohli?

Jak účinně posílit imunitu
Jak účinně posílit imunitu

Zima se nám začíná ukazovat ve své pravé podobě. Začíná sněžit, už to není jenom ta mokrá břečka, která nám špinila boty vždy, když jsme vytáhli paty z domu. Začíná opět trochu přituhovat, teploty i v noci sahají pod nulu. S naší imunitou to není zrovna nejlepší. Málokdo snáší dobře ochlazování. Pokud nepatříte k tomuto minimu, měli byste se snažit o upevňování vaší imunity. Přece jenom pevná imunita dokáže bojovat proti bakteriím a virům, které na nás číhají na každém rohu. Pokud nevíte, jak svou imunitu posílit, přinášíme vám pár tipů.

Pokud nechcete být letos nemocní nebo pokud chcete alespoň dlouho nemocem odolávat, měli byste sáhnout po následujících pomocníčcích, kteří vám s chutí imunitu posílí tak, jako nic jiného.

• Zinek

Zinek je naprosto skvělý. Jedná se o minerál, který skutečně výrazně prospívá naší obranyschopnosti. Kromě toho vám pomůže i tehdy, kdy už nemocní jste. Dokáže totiž urychlit proces uzdravování se. Pokud se cítíte nakřápnutí, už cítíte, že na vás „něco leze“, měli byste sáhnout po zinku, který těmto příznakům rychle zamezí. Nemusíte ho však brát v tobolkách nebo v různých doplňcích stravy, ale můžete ho konzumovat v běžných potravinách. Zinek se nachází například ve žloutcích, ale taky v tmavém masu nebo v mléku.

• Dostatek vitaminů

Je všeobecně známo, že k posílení imunity přispívá dostatek vitaminů. Mnoho lidí si však myslí, že k posílení imunity je nutný jenom vitamin C, ale to není tak úplně pravda. Vitamin C je sice skvělý pro posílení imunity, ale pokud byste chtěli nějakým vitaminem zvýšit i odolnost těla proti infekcím, měli byste sáhnout po vitaminu A. Ten je totiž hotový génius.

Kromě toho pomáhají i vitaminy B, které slouží hlavně jako prevence a které zaručují správné fungování našeho metabolismu. Vitaminy B najdeme například v kvasnicích, v celozrnných obilovinách, ale taky i v rybách nebo v luštěninách.