Jak se letos konečně vyhnout chřipce?

Jak se letos konečně vyhnout chřipce?
Jak se letos konečně vyhnout chřipce?

Napadá vás každý rok chřipka a letos se jí chcete konečně vyhnout? Nemáte zájem o to, abyste leželi v posteli dlouhé týdny, abyste se nemohli pomalu ani hýbnout či vstát, jak byste byli unavení? Letos se konečně můžete zákeřné chřipce vyhnout, co vy na to? Poradíme, vám jak na to.  

Chřipková sezona je opět v plném proudu a mnozí lidé se různými způsoby snaží vyhnout se zákeřnému onemocnění, které každým rokem napadne nespočetně mnoho lidí. Pokud patříte k lidem, kteří se také chtějí vyhnout onemocnění zvanému chřipka, prozradíme vám, jak na to, jak se chřipce efektivně vyhnete.  

Naočkujte se  

Jelikož se chřipce každým rokem nevyhnou desítky lidí, zeptali jsme se lékařů na to, co lidi stoprocentně ochrání jednotlivce před zákeřným a taktéž velice nebezpečným onemocněním zvaným chřipka. Lékaři se shodují na jediném, a sice na očkování, což mnozí lidé neuslyší rádi, přesto je to tak. Očkování jako jediné efektivně zabrání chřipce, díky očkování předejdete i prvotním příznakům a chřipka na vás nebude moct.  

Lékaři však také konstatují, že očkování je šedesátiprocentní ochrana před chřipkou. Je však jen málo případů, které se nakazili i přes očkování. Pokud by však náhodou došlo k onemocnění i přes očkování, je zaručené, že chřipka nebude tak nebezpečná a bude mít jen mírný průběh.  

Naočkujte se správnou vakcínou 

Samozřejmě lékaři moc dobře vědí, jaké vakcíny jsou pro vás vhodné, jaké vám mohou pomoct, jaké vám uleví od nepříjemného onemocnění. Vakcíny se ještě donedávna nijak nelišily, nedávno však přišla novinka, a to vakcína Vaxigrip Tetra, která je podle všeho nejúčinnější v porovnání s dosavadními vakcínami. Je to však na doporučení lékařů, každý jedinec potřebuje jiný typ očkování. 

Očkování proti chřipce se očkuje proti třem kmenům chřipkových virů.