Víte, jak úspěšně bojovat proti oparům?

Víte, jak úspěšně bojovat proti oparům?
Víte, jak úspěšně bojovat proti oparům?

Občas se na obličeji ukážou pupínky, akné nebo opary, které se nám na první pohled opravdu nelíbí. Následovně zjistíme, že nejdou přetřít ani make-upem, a tak hledáme pomoc, která by nás nehezkých nepříjemností na obličeji zbavila. Mnohé ženy (či pánové) sahají po pastách na zuby, kterou si na opar nanesou v domnění, že pasta opar vysuší a on sám zanedlouho zmizí z obličeje. Pokud však chcete nevítaného hosta jménem opar odstranit opravdu rychle a efektivně, máme pro vás několik tipů, jak na to.  

Pokud hovoříme o oparu, hovoříme o bolestivém, nevzhledném a nakažlivém nevítaném hostovi, který podle statistik trápí každého šestého z nás. Proto bychom měli se naučit s ním bojovat, abychom s ním snadno zatočili hned v zárodku.  

Obvykle to začíná svěděním rtů, poté se na postižené části obličeje objeví drobné puchýřky, které jsou naplněné tekutinou. Postižené místo začne velmi pálit a svědit, puchýřky následovně prasknou a na obličeji (většinou v okolí úst) máme bolestivý strup. Pojďme si říct, jak opar, který se však může vyskytnout například i pod nosem, vyléčit či zahnat.  

Aloe vera je nejlepší na světě 

Pokud pěstujete ve své domácnosti rostlinku zvanou aloe vera, víte, jak blahodárné účinky na lidské zdraví má. Dokáže pomoct v případě popálenin, je také vynikajícím pomocníkem v případě akné, taktéž zatočí s oparem. Stačí, když budete opar potírat dužinou několikrát denně.  

Znáte tea tree oil? 

Mezi lékárníky se rozmohl takový trend, a sice tea tree oil. Jedná se o doslova zázračný olejíček, který funguje jako dezinfekce. Zmírňuje výsev oparu a také dokáže urychlit hojení.  

Do boje s bylinkami 

Pokud chcete s oparem bojovat bylinkovou cestou, máte štěstí. Jedna bylinka totiž na opar opravdu zabírá, je jí heřmánek. Heřmánek má totiž schopnost vysušovat, proto se nebraňte heřmánkovému čaji a obkladům z něj, které budete přikládat na postižené místo.