Jaké jsou účinky aloe vera?

Účinky aloe vera
Účinky aloe vera

V současném světě existuje snad všechno! Pokud nás trápí ztráta vlasů, jdeme si je pomocí ošetření „nastřelit“, pokud nás trápí černé tečky, pomocí černé masky je ihned vytáhneme z naší jinak bezproblémové pleti. Jestliže nás trápí akné, vhod nám přijde aloe vera. Ovšem taková aloe vera není dobrá jenom při boji s akné, ale taky je skvělá na mnoho dalších věcí. Pojďme si tuto stálezelenou rostlinku s ostny trošku představit.

Dneska je aloe vera jednou z nejvíce využívaných rostlin. Pěstuje ji doma snad každý, péče o ni je naprosto jednoduchá, není v ničem složitá. Dneska se využívá hojně nejen ve farmacii, ale taky v kosmetickém průmyslu a taky hodně i v potravinářském průmyslu.

Aloe vera je suchomilná rostlina, což znamená, že ji nemusíte často zalévat (to je skvělou zprávou hlavně pro zahradníky-amatéry, kteří si nemohou zvyknout na to, že nejsou jedinými živými v domě, kdo potřebuje pít). Jsou to sukulenty, tudíž nepotřebují příliš mnoho světla, ale nemají rádi ani velký stín. Dnes se zná více jak tři sta druhů této rostliny, ovšem ne každá je léčivá.

Na co je aloe vera dobrá?

Aloe vera je skutečně léčivou rostlinou, kterou by měl doma pěstovat každý. Je to skvělá rostlina, která má mnoho léčivých účinků. Například nás dokonale hydratuje – hydratuje například naši pokožku. Taky je skvělá při potížích s pálením žáhy, pomáhá při průjmu či při překyselení žaludku. Kromě toho nám pomáhá při nemocech slinivky břišní nebo taky nám léčí popáleniny, kousnutí nebo bodnutí hmyzem či modřiny.

Používá se velice často i při boji proti ekzémům či proti lupénce. Je skvělá proti nemocím dásní či rychle uzdravuje místo po vytrženém zubu.

A co dál?

Kromě toho je aloe skvělá při zácpě nebo nám pomáhá podporovat náš imunitní systém. Nezapomínejte ani na to, že nám pomáhá při boji s pásovým oparem nebo podporuje naše trávení.