Babské rady na různá onemocnění oka

Babské rady na různá onemocnění oka
Babské rady na různá onemocnění oka

Co bychom si bez očí počali. I když život bez zraku je možný, není jednoznačně jednoduchý, ale je naopak velmi, velmi složitý a těžký. Člověk si musí zvykat na neustálou tmu. Mnozí lidé jsou toho názoru, že člověk se slepým narodí, už se jím nemůže stát, ale to je samozřejmě omyl. I slepým se člověk může stát, často je slepota následek vážného onemocnění oka. Naštěstí onemocnění oka lze léčit, pokud se brzy odhalí a začnou onemocnění léčit. K vážnějším onemocněním patří záněty, méně hrozná onemocnění jsou ječná zrna, případně syndrom suchého oka. Poradíme vám ale, jaké babské rady fungují proti těmto onemocněním.

V současné době po příchodu k lékaři automaticky dostáváte recept s antibiotiky, které sice zaženou zánět z těla, ale nejedná se o nic dobrého do těla. Naopak – i když antibiotika pomůžou, zdevastují zase jinou část těla, a za to braní antibiotik opravdu nestojí. Nemůžeme se tedy divit tomu, že lidé dnes zkouší spíše babské rady, a sice přírodní léčiva a metody, které vyženou nemoc či zdravotní neduh z těla.

A my vám poradíme, co funguje na nemocné oči.

Jak zatočit se zánětem spojivek

Zánět spojivek je poměrně časté a velmi nepříjemné onemocnění očí, s nímž musíme bojovat. Zánět spojivek lze vyléčit s pomocí mléka, a to studeného mléka, které budeme přikládat na oko (vatový tamponek necháme nasáknout studeným mlékem, posléze přikládáme). Studené mléko vytáhne zánět z oka.

Na druhou stranu teplé mléko si poradí s ječným zrnem, stejně jako teplá voda.

Předcházejte syndromu suchého oka

Syndrom suchého oka je dnes velmi častý problém, s nímž se potýkají zejména lidé mající kontaktní čočky nebo pracující ustavičně na počítači. Syndrom suchého oka je však něco, čemu lze předcházet, a to takzvanými umělými slzami. Není to ale nic škodlivého, jsou to oční kapky, které lze nahradit třeba pravidelným výplachem očí borovou vodou.