Tři věci, podle kterých poznáte, že metabolismus nefunguje

Metabolismus nefunguje
Metabolismus nefunguje

Pokud se snažíte zhubnout, nemusí vám to jít. Příčinou může být buď to, že nežijete zdravě, tedy že se pravidelně a zdravě nestravujete, že nedodržujete pitný režim nebo že dostatečně nespíte. Důvodem, proč nehubnete tak rychle, jak jste si představovali, může být také zpomalený metabolismus, který se může projevit mnoha způsoby. Podívejme se konkrétně na tři věci, které upozorňují na to, že s naším tělem není něco v pořádku.

Metabolismus hraje ve hře „Hubnutí“ velice důležitou roli. Bez něj by nedocházelo ke spalování tuků a nadbytečných kil, o čemž celé hubnutí je. Pokud je metabolismus rychlý, spalujete skutečně rychlostí blesku a výsledky se dostaví do několika měsíců. Jestli je váš metabolismus pomalý, je pravděpodobné, že hubnutí nemusí jít tak rychle, jak jste si představovali.

Otázkou však je, jak poznat, že náš metabolismus není v té nejlepší kondici? Je to prosté. Stačí, když se budete vnímat a když nepodceníte ani jeden varovný signál, který může upozorňovat nejen na pomalý metabolismus, ale mnohdy i na vážnější chorobu.

1) Chuť na sladké

I chuť na sladké je jistým varovným signálem, že s vámi není něco v nepořádku. Když máte chuť na sladké, tělo si vyžaduje energii, kterou mu jinak nedáváte. I když můžete jíst vyváženě a zdravě, můžete také dostatečně spát, bohužel energii produkujete pohybem a sportem, proto když dostatek pohybu není, tělo si o energii říká jinak, a to chutí na sladké. Chuť na sladké tedy může (a samozřejmě nemusí) být příznakem zpomaleného metabolismu.

2) Přibírání na váze

Tím nejčastějším projevem zpomaleného metabolismu je přibírání na váze. Velice často se to stává tehdy, kdy se do vašeho života přiřítí menopauza. Obecně platí, že čím jste starší, tím více se metabolismus zpomaluje. Pokud tedy nehubnete, ale spíše viditelně přibíráte, je třeba na to upozornit svého obvodního lékaře.

2) Jste zimomřiví

Jestli je váš metabolismus správně nastaven, jestli funguje tak, jak má, pomůže vám vytvářet teplo, které potřebujete ke svému životu. Pokud je vám neustále zima, a to i v horkých letních dnech, může to být příznak zpomaleného metabolismu.