Čas zapomenout na kávu. Poznejte sílu zeleného čaje!

zapomenout na kávu
zapomenout na kávu

Možná se to týká právě vás. Ráno se probudíte, rozhlédnete se kolem sebe, vstanete z postele a hned směřujete kroky do kuchyně. S rozespalým zíváním dáte vařit vodu v rychlovarné konvici, do hrníčku vsypete dvě lžičky kávy a těšíte se na vaše ranní povzbuzení, díky kterému budete schopni alespoň trochu fungovat. Ve spěchu do sebe obrátíte celý hrnek tohoto nápoje a vydáte se do práce. Vaše myšlenky začnou s přibývajícím časem opět utíkat ke kávě, která vás čeká po obědě. Po obědové dávce rychlého kofeinu se upínáte na tu odpolední, kterou si s trochou štěstí alespoň vypijete v klidu. Pokud vypadá podobně také váš den, zkuste změnu a přejděte na zelený čaj.

Proč zelený čaj?

Zelený čaj obsahuje tein. Jedná se o látku, která má povzbuzující účinky, stejně jako kofein. Tein se ale uvolňuje postupně, pomaleji a jeho účinky vydrží déle.  Oproti kávě má ale spoustu dalších výhod. Na rozdíl od kávy je velmi zdravý.  Pomůže vám zmírnit stres, a vy tak budete lépe schopni zvládat komplikované situace v zaměstnání i mimo něj.  Prospívá zubům, protože látka v něm obsažená ničí bakterie, které se na zubech drží a tvoří zubní kaz (pro tento účinek ale musíte pít zelený čaj neslazený).  Japonské studie prokázaly, že pití zeleného čaje snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních poruch. Další neopomenutelnou výhodou je fakt, že zelený čaj je schopen odbourávat množství tuků, což podpoří hubnutí. Proč je tak zdravý?

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, konkrétně na katechin. Ten pozitivně ovlivňuje zdraví buněk v organizmu a přináší tělu výše popsaná zlepšení a výhody.

Kde nakoupit?

Zelené čaje v sáčku nemívají dostatečnou kvalitu a často bývají doplněny o citronové aroma či doslazovány. Kýžený výsledek by se při konzumaci těchto zelených čajů nemusel dostavit. Nebojte se tedy připlatit a dopřejte si kvalitu. Zakupte si kvalitní sypaný čaj nejlépe v čajovně, kde vám teamen poradí s výběrem.

Kdy se zelenému čaji neoddávat?

Lékaři nedoporučují konzumaci zeleného čaje dětem a těhotným ženám. Jinak je vhodný téměř pro každého. Nic se ale nemá přehánět…