Jaké bylinky pomáhají na onemocnění žaludku?

Jaké bylinky pomáhají na onemocnění žaludku?
Jaké bylinky pomáhají na onemocnění žaludku?

Věřte nebo ne, rýma opravdu není to nejhorší, co vás může postihnout, i když se právě tomuto onemocnění říká nejhorší chlapská nemoc. V současné době se lidé trápí zejména onemocněními žaludku, za což může třeba nezdravá strava, nadmíra alkoholu nebo také i kouření, což je další zlozvyk, který škodí více, než jsme si mysleli. Naštěstí to, co natropilo nezdravé občerstvení nebo také nadmíra alkoholu, mohou spravit bylinky, které nám třeba zrovna rostou na bylinkové zahrádce.

Nejdříve si však prozraďme, jaká onemocnění žaludku nás sužují nejčastěji. Nejčastěji nás trápí konkrétně vředy, ale kromě toho také se vyskytuje chronický zánět žaludku či akutní zánět žaludku, který přijde pokaždé nečekaně a v nejméně vhodnou chvíli.

Jak jsme ale zmínili, nemoci žaludku mohou spasit bylinky. Ale jaké?

Puškvorec jako rychlý pomocník

Znáte bylinku zvanou puškvorec? Stačí si z ní udělat nálev z kořene, případně se doporučuje kořen rozžvýkat. V případě nálevu si ho smíchejte ještě s půllitrem studené vody, k tomu přidejte zhruba tři čajové lžičky mletého kořene nebo může být i kořen strouhaný. Cca čtyři hodiny nechte odležet, poté pijte po ohřátí.

I lékořice pomáhá

Na světě existují dva typy lidí, a sice ti, kteří lékořici milují, a ti, kteří ji z hloubi duše nenávidí. Jestliže patříte k první skupině, máte vyhráno – právě lékořice totiž ulevuje od žaludečních potíží a neduhů. Lékořice je známá tím, že ulevuje od žaludečních křečí. Doporučuje se rozmíchat půl lžičky lékořice ve zhruba čtvrt litru vroucí vody, počkejte patnáct minut, než se vše spojí a vylouhuje, poté pijte před jídlem.

Máta, co vám roste na zahrádce

Máta je běžnou součástí bylinkových zahrádek. Mimo to je skvělý pomocník při žaludečních potížích. Dokáže nejen regulovat zažívání, ale kromě toho také zklidní žaludeční sliznici.