Cestování letadlem krok po kroku

Cestování letadlem krok po kroku
Cestování letadlem krok po kroku

Cestování letadlem už znovu není tabu. Proto se vydejte na místo, které už dlouhou dobu chcete navštívit. Že vám však překáží strach z plánované cesty, protože jste vzdušnou čáru ještě zatím nepřekonali? Let letadlem je poprvé možná trochu stresující, protože si nejste jistí tím, jak to na letištích vlastně probíhá, ale díky možnosti udělat mnoho věci online se už cesty strachovat nemusíte. Pojďme si prozradit, jak cestovat letadlem krok po kroku, abyste se dlouho očekávané dovolené nemuseli nijak obávat. 

Nejdříve si rezervujte letenku 

Všechno začíná rezervací letenky. K dispozici je rovnou několik portálů, na kterých můžete zakoupit letenky do vysněné destinace. Hledejte nejatraktivnější ceny, ale také kvalitní společnost, se kterou budete cestovat. Pokud nebudete přesedat, je to jenom bonus navíc.  

Při rezervaci letenky si jenom dejte pozor na to, abyste zadali veškeré údaje správně. Na vaše jméno se bude vázat také rezervace místa v letadle, tak ať vás mají, kam usadit. 

Sbalte si příruční zavazadlo 

Když máte rezervovanou letenku, je načase se sbalit. Do letadla si můžete většinou vzít příruční zavazadlo (zkontrolujte si, jestli máte v ceně letenky také další zavazadla nebo jestli si další musíte připlatit). Pro příruční zavazadlo většinou platí několik přísných opatření, proto do ní sbalte jenom to nejnutnější, abyste nepřesáhli požadované limity.  

V ideálním případě si do ní sbalte potřebnou kosmetiku, drobnou elektroniku či to, co zkrátka potřebujete mít po ruce a co si nemůžete dovolit ztratit, pakliže by ke ztrátě hlavního zavazadla při převozu došlo.  

Na letiště se dostavte zavčasu 

I když lze check-in (neboli odbavení) udělat už online, přesto platí, že je dobré být na letišti dvě až tři hodiny předem. Důvod je prostý – žijeme ve světě koronavirové a pravděpodobně budete muset vyplnit nejrůznější papíry, abyste vůbec mohli vycestovat ze země a přicestovat jinam. Když budete mít časovou rezervu, stihnete si najít odletovou halu a nebudete ve stresu.