Jak ušetřit při cestování

Jak ušetřit při cestování
Jak ušetřit při cestování

Cestování má sice zelenou, ale stejně tak se kromě zájmu o cestování zvýšila i inflace. A ta nám trochu znemožňuje užít si opravdu velkou, luxusní dovolenou, když se obáváme o to, abychom měli na běžné potraviny. Naštěstí existuje několik tipů, jak při cestování ušetřit. Nemusíte se vzdávat svých cestovatelských idejí nebo snů, stačí si zmiňované tipy osvojit a budete mít z části vyhráno. 

Jak ušetřit na dopravě 

Ušetřit například můžete rovnou na dopravě. Mluvíme o jedné z nejnákladnějších položek při cestování, a tak je logické, že hledáte způsoby či možnosti, aby vyšla doprava na co nejméně. V ideálním případě hledejte letenky na různých slevových portálech, využívejte nízkonákladové společnosti, srovnávače prozradí, kde se letenky do dané destinace pohybují nejvýhodněji. A samozřejmě nezapomeňte sledovat ani řadu instagramových profilů, kde se také shlukují akční nabídky nebo last-minute zájezdy. 

Jak ušetřit na stravování 

Ušetřit můžete samozřejmě i při stravování. Obecně platí, že je lepší jíst mimo centra města, vybírejte si spíše méně známé uličky, kde je o jídlo také dobře postaráno, ale kde se setkáte s daleko příznivějšími cenami. 

Pokud jste se rozhodli cestovat autem nebo v karavanu, určitě je dobré si nakoupit ingredience a vařit si během cesty. Vařič a lednici určitě nebudete postrádat, nemáme pravdu? 

Jak ušetřit na ubytování 

Místo atraktivních, na první pohled opravdu luxusních hotelů vyhledávejte spíše hostely, případně motely nebo se snažte najít ideální pronájem prostřednictvím aplikace AirBnb. Mluvíme také o skvělé cestě, jak se dostat k ubytování za skvělou cenu.  

Případně se nebojte rozhodit své kontakty, které jste za poslední roky nastřádali. Někdo jistě bude znát někoho, kdo vás v zahraničí alespoň na malou chvilku ubytuje. Či za drobný poplatek nebo pouze za částku odpovídající energiím a vodě.