Pět tipů, co si sbalit do příručního zavazadla, když jedete na dovolenou

Balení na dovolenou
Balení na dovolenou

Doba dovolených stále ještě nekončí, což znamená, že si velká většina z nás ještě nyní nebo v blízké době balí své kufry. Na týdenní dovolenou (či na ještě delší dovolenou) si většinou bereme nejen příruční zavazadlo, ale také klasický kufr, do něhož se vleze daleko víc věcí. Jenže nejednou se stalo, že se kufr na letišti ztratil, ať už za jakéhokoli důvodu. V takové situaci lze lidi rozdělit na dvě skupiny, a sice na lidi, kteří začnou být hysteričtí, protože ztratí veškeré své věci, jež potřebují na dovolené (kufry se většinou nenajdou ještě ten samý den), a na ty, kteří jsou poměrně v klidu, protože vědí, že si do svého příručního zavazadla sbalili vše potřebné. Zařaďte se také do druhé skupiny a jeďte na dovolenou bez sebemenší starosti.

Otázkou ale je, co si do takového příručního zavazadla schovat, sbalit. Do kufru si balíme většinou všechno, otázkou ale je, co si dát do příručního. Nevleze se do něj všechno, navíc nemůžeme uvažovat ani tak, že si všechno koupíme na místě. Podívejme se tedy na pět věcí, které je vždycky dobré v příručním zavazadle mít.

Pět věcí do příručního zavazadla

  • Nejnutnější je mít spodní prádlo. To asi nebudete chtít hledat v neznámé krajině, zejména pokud se ubytujete někde na pláži či ostrově. Raději mějte spodní prádlo ve svém příručním zavazadle, které budete mít vždy u sebe. Vyvarujete se nepříjemnému pocitu.
  • Multifunkční šaty jsou u žen nutností. Jedná se o šaty, které lze nosit nejen do společnosti, ale také na diskotéku, na pláž nebo na jakékoli výlety.
  • Kontaktní čočky nebo brýle, případně roztok na čočky. To je něco, co musíte mít neustále u sebe či v příručním zavazadle. Stejně to platí s rovnátky nebo s jinými nutnostmi, bez kterých se neobejdete, ale které si zároveň nemůžete koupit.
  • Bez vlhčených ubrousků na dovolenou nejezděte. Jedná se o multifunkčního pomocníka, který se hodí v naprosto každé situaci. Nezáleží na tom, jestli jedete na dovolenou do České republiky nebo do zahraničí, vždy přijdou vhod.
  • Cestovní sada na ústní hygienu je nutností. I když lze koupit sprchový gel nebo šampon v nejbližších obchodech nebo se mnohdy nachází i v hotelích, kartáčky a vše potřebné na ústní hygienu jen tak někde nedostanete. Mějte to proto ve svém příručním zavazadle.