Road trip vás donutí poznávat. Co je na něm tak výjimečného?

Road trip vás donutí poznávat. Co je na něm tak výjimečného?
Road trip vás donutí poznávat. Co je na něm tak výjimečného?

Když se řekne dovolená, napadá vás jen čas strávený v hotelovém středisku na jednom místě? Road trip nabízí každý den nová dobrodružství, spoustu možností a někteří na něj nedají dopustit. Pokud stále nerozumíte tomu, co je na podobném cestování s vestavbou do auta výhodou, podívejte se na několik jednoduchých tvrzení, které vám na vaši otázku odpoví. 

Roadtrip nabízí úsporu

Na cestování je většinou nejdražší právě ubytování. Nezáleží na tom, zdali si potrpíte na luxusu či nikoli, jelikož v některých destinacích bohužel nemáte ani možnost volby. Napadlo vás ale, jaké by to bylo, kdybyste mohli s přijatelným zázemím přenocovat ve vybavené dodávce nebo voze s vestavbou do auta na spaní? Spoléhat se můžete na vlastní zásoby a lokalitu pro nocování si až na některá drobná omezení volíte sami. 

Už žádná pokažená dovolená

Jakmile dorazíte do hotelu, musíte se spokojit s tím, co nabízí, i když to přesně neodpovídá vašim představám. Při road tripu je to jiné. Jakmile cílová destinace nevyhovuje vašim představám, stačí zabouchnout dveře, nastartovat a vyrazit na nové místo. Proč trávit čas v lokalitě, která vám nevyhovuje, když můžete jednoduše jet jinam a vybrat si dokonalé místo?

Každý den nové dobrodružství

Při road tripu nemusíte na svých plánech šetřit. Rozprostřete před sebou mapu a všímejte si, kudy přesně pojedete. Místo známé a rychlé trasy můžete projíždět menšími vesničkami, objevovat nové restaurace, přírodní krásy, hrady, zámky nebo dokonalé výhledy. Uvidíte sami, kolik výletů se bude vejít do jedné vaší dovolené a překvapí vás, kolik nečekaných míst objevíte. 

Spoléháte na vlastní zásoby

Když na začátku nic nepodceníte a pořádně se vybavíte jídlem, můžete si dovolenou opravdu užít. Jakmile bude pěkné počasí, můžete vytáhnout deku, připravit si bohatý piknik a kochat se okolní přírodou. S dobrou hudbou, audio vyprávěním nebo slovními hrami bude cesta utíkat a vy se vzájemně pobavíte.