Vydejte se na místa, kde o turisty nezavadíte. Jsou i Evropě

Vydejte se na místa, kde o turisty nezavadíte. Jsou i Evropě
Vydejte se na místa, kde o turisty nezavadíte. Jsou i Evropě

Řada lidí by velice ráda cestovala, ale pravdou je, že je odstrašuje množství turistů, na něž naráží na jednotlivých místech. Jiní by zase spíše cestovali po Evropě než v zahraničí, ale opět jsou zastrašováni množstvím turistů. Ve skutečnosti se však najde hromada míst, kde turisté nejsou v tak velkém počtu jako jinde. Takových míst je dokonce mnoho i v Evropě. Abyste je však nemuseli hledat zdlouhavě na internetu, přinášíme vám několik tipů.  

Orange ve Francii 

Znáte evropské město jménem Orange? Najdete ho ve Francii. Pravděpodobně ho neznáte, Francie je spjatá hlavně s Paříží, kam se jezdí rozhodně nejčastěji. Francouzské město Orange je však opravdu nádherné, najdete zde antické divadlo a mnoho, mnoho malých kaváren. Také se zde nachází nejoblíbenější trhy v celé Provence. Konají se každý čtvrtek, prodávají zde více jak tři stovky stánkařů své produkty. Koupit si zde můžete jak keramické produkty, tak potraviny a mnoho, mnoho dalšího.  

Norwich v Anglii 

Do Anglie se jezdí hlavně za zdejšími památkami, ale pravdou je, že je zde mnoho jiných krásných míst, kde navíc není tolik turistů. Například se můžete vydat do Norwich. O tomto evropském městě se povídá, že má hospodu na každý den v roce. Typická je zdejší středověká architektura v podobě katedrál nebo pitoreskních domů, také je zde nejstarší putyka v zemi zvaná Adam and Eve.  

Bern ve Švýcarsku 

Město jménem Bern možná dobře znáte, přesto jste město v minulosti nenavštívili. Nyní byste to měli napravit, město je známé tím, že se zde nenachází mnoho turistů. Je to však zvláštní, podle místních si zde najde každý to své. Dokonce zde žil i dva roky Albert Einstein, což je také velkým lákadlem. Kromě zdejších staveb je zde k vidění i příroda, dokonce je zde možnost vyšlápnout si na horu Gurten, z níž se nabízí opravdu krásný pohled na celé město.