Vybírejte šaty podle postavy. Jaké budou slušet právě vám?

Vybírejte šaty podle postavy. Jaké budou slušet právě vám?
Vybírejte šaty podle postavy. Jaké budou slušet právě vám?

Mysleli jste si, že s příchodem podzimu šatům naprosto odzvoní? Tak to opravdu není. Šaty se budou nosit hojně také na podzim, to ostatně dosvědčují aktuální módní kolekce, které v nedávné době zavítaly do obchodů. Kromě šatů se budou hojně nosit také sukně, a to kupodivu lehké saténové, které žádnou ženu pořádně nezahřejí. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí nosit na podzim hlavně šaty, prozradíme vám, jaké vám budou slušet.  

Šaty by se měly vybírat vždycky podle postavy. Nabízí se tedy otázka, jaké šaty budou slušet právě vám? Nejeden člověk se shoduje na tom, že jedním z pilířů šatníku jsou právě šaty, které nesmí chybět. Zjistěte tedy, jakou máte postavu, a podle toho si vyberte šaty, které budou zdobit váš šatník.  

Pokud máte malou postavu 

Jste ženou s malou postavou? Nezoufejte. Vám budou slušet takové šaty, které vytváří iluzi vyššího vzrůstu. Doporučujeme sáhnout po zeštíhlujících střizích, v nichž vynikne hlavně délka nohou. Mohou vám slušet třeba zkrácená vypasovaná saka. Nezapomínejte na boty s podpatkem, které taky opticky prodlouží vaši postavu.  

Pokud jste ženou s plnými křivkami 

Jste ženou, kterou trápí plnější křivky? Nezoufejte, i vám sluší jeden určitý typ šatů. Konkrétně vám sluší takové šaty, u nichž dojde ke zvýraznění pasu. Ideální je například vypasované sako, které ještě podtrhnete páskem a které nebude zbytečně rozšiřovat vaše boky.  

Pokud máte postavu ve tvaru hrušky 

Postava hrušky je specifikem mnohých žen. Pokud je tvar hrušky specifický i pro vaši postavu, doporučujeme hledat takové šaty, které budou perfektně sedět přes prsa a které budou jenom mírně obepínat boky. Když budou mít šaty navíc strukturovaná ramena, jenom dobře. Stejně tak jsou vhodné šaty, které mají střiženou sukni do áčka. Krásně zvýrazní pas, boky se však zakryjí.