Jaké boty volit na stužkovací večírek?

Boty na stužkovací večírek
Boty na stužkovací večírek

Podzim – to je období, které má ráda hlavně celá řada středoškolských studentů, kteří se nachází ve čtvrtém, tedy v posledním ročníku. Během podzimu je totiž obvykle čeká stužkování, kdy budou slavnostně pasováni na maturanta. Jenže takový večírek si říká o hezkou a elegantní róbu. Co takhle si vzít nějaké hezké šaty a k tomu doladit vhodnou obuv? Jenže jaká obuv se na takový mejdan hodí?

Samozřejmě tyto večírky bývají mnohdy tematické, tedy se někdy nemusí elegantní róba hodit. Jenže nyní jsou velice populární témata, která spadají do první republiky. Často taky bývá tématem „Velký Gatsby“, tedy taky doba kožešin kolem krku, elegantních smokingů, fantastických dlouhých rukaviček a peří, které si dámy vázaly do jejich hezkých, večerních účesů.

Pokud tedy máte podobnou tématiku vašeho stužkovacího večírku, pak hlavně dámám přinášíme pár tipů na to, jaké boty si zvolit.

Když si vezmu overal:

Pokud si vezmete overal, který není špatnou volbou, pokud je v dobrém střihu, musíte bohužel sáhnout po lodičkách. Overal je skvělý, jen má jednu nevýhody, a sice vždy si musíte vzít lodičky, protože jak je overal dlouhý, tak většinou zkracuje nohy. Lodičky vám skvěle pomůžou s tímto problémem bojovat, ale po nějaké době je to poměrně nepohodlné.

Pokud si vezmete dlouhé šaty:

Dlouhé šaty mají naopak od overalu velkou výhodu, a sice nejde vidět nic, co budete mít na nohách. Pokud tedy zvolíte oblíbené lodičky, po kterých bolí nohy, vezměte si je jenom na tu hlavní část večírku, tedy na to stužkování. Poté se nenápadně přezujte do oblíbené a hlavně pohodlné obuvi, kterou jsou baleríny (což je ta vkusnější forma) nebo kecky (což je ta méně vhodná varianta).

Když si vezmu kostým:

Jestliže si vezmete kostým s úzkými nohavicemi, máte dvě možnosti, a sice lodičky, které jsou tou nejelegantnější formou, ale taky si můžete vzít i bez podpatkové polobotky, které jsou tou pohodlnou formou.