Užijte si poušť v Africe! Ovšem nezapomínejte na bezpečnost

Poušť v Africe
Poušť v Africe

Do Afriky se jezdí hlavně za safari, ale co kdybyste do Afriky jeli především za pouští, která je plná adrenalinu, ale i pořádného nebezpečí? Afrika je místo plné možností, navíc v dnešní době se dá do Afriky cestovat vážně kdykoliv a jakkoliv. Je to kontinent, kde se setkáte s největším množstvím volně žijících exotických druhů zvířat, stejně tak se zde setkáte s největšími pouštěmi světa. Na žádném jiném místě na světě nepokrývají pouště tak velký díl rozlohy jako tady.

Pokud bychom měli africké území plné písku srovnat s Českou republikou, vlezli bychom se do pouště snad stokrát. Jenom devět milionů čtverečních kilometrů pokrývá Sahara. Obrovská poušť se nachází i na opačné straně kontinentu a jmenuje se Kalahari. Je zhruba dvacetkrát menší, svou rozlohou se rovná například Francii.

Užijte si Saharu naplno!

Pokud byste se zatoužili brázdit pouští, Sahara je ideální místo, ovšem bezpečná jsou jen některá místa pouště. V současné době na Sahaře panuje politický neklid a mnohá území jsou doslova nebezpečná. Jenže díky tomu, jak je Sahara obrovská, ne všechna místa jsou nebezpečná.

Mezi bezpečná místa se řadí jich Afriky, kde nejsou politické rozbroje tak „žhavé“. Bohužel zde chybí infrastruktura. Možná právě díky chybějící infrastruktuře bude toulání se pouští větším zážitkem. Vždyť si to představte – touláte se pouští za východu i západu slunce, posloucháte kvílení větru a užíváte si přesýpání hřebenů zdejších dun. No není to nádhera?

Jaká místa jsou ideální na brouzdání se v pouštích?

Na poušť se můžete vydat například v Alžírsku, je to ovšem namáhavější než například v Maroku. Pokud byste se vydali na poušť z Maroka, můžete si půjčit automobil nebo můžete jet jako organizovaný zájezd. V Alžírsku se musíte na poušť přesunout často letecky, protože právě zde to není nejbezpečnější.

Ideální je i Egypt, kde si opět můžete půjčit automobil z půjčovny. Do Egypta se za pouští jezdí celoročně, nikoliv jen během určitých měsíců.