Proč právě matcha?

Účinky Matcha
Účinky Matcha

Jelikož se blíží plavková sezona, většina žen se snaží rapidně zhubnout. Většinou zkouší různé diety, které jim jenom zdevastují žaludek a zničí trávicí ústrojí. Mnohé ženy si zaplatí extra drahého trenéra, s nímž stejně nedosáhnou takových výsledků, po jakých touží, protože si nepřizpůsobí jídelníček. Pokud chcete účinně a rychle zhubnout, že stojí za vašem jídelníčku. Upravte si ho, vyřaďte nezdravé a tučné věci a začnou se dít zázraky. Zázraky se začnou dít především tehdy, kdy do jídelníčku zařadíte i oblíbenou matchu.

S matcha tea jste se jistě setkali. V poslední době je to obrovský hit na sociálních sítích, po němž se zázračně hubne. Berte to však s rezervou. Matcha tea dokáže spálit tuky a zrychlit metabolismus, v tom se skrývá jeho kouzlo.

I když se světu ve velkém množství ukázal až nyní, jedná se o zelený čaj, který se užívá už po staletí. Například v Japonsku se tento zelený čaj, který vypadá spíše jako nazelenalá mouka, využíval při čajových obřadech. Nyní se z něj vaří kávy, které kromě toho, že spalují tuky a zrychlují metabolismus, i úspěšně bojují proti rakovině.

Chuť vás zklame

Pokud si myslíte, že se jedná o vynikající zelený čaj, nejspíše budete zklamaní. Matcha tea rozděluje společnost na dvě skupiny. Jednou skupinou jsou lidé, kteří matcha tea milují především pro svou nevýraznou chuť (je jich bohužel menšina), a druhou skupinou jsou lidé, kteří matcha tea nemůžou vystát. Chuť je skutečně nevýrazná, ani s velkým množství cukru není tento čaj o nic lepší.

Prospívá zdraví

Jestli však člověka trápí nějaké zdravotní problémy, nevýraznou chuť protrpí. Kromě toho, že matcha bojuje proti rakovině, pomáhá regenerovat poškozené buňky v těle, což neumí každý nápoj. Nesmíme zapomenout na to, že matcha tea podporuje a zvyšuje sportovní výkony, proto ho konzumují především sportovci, kteří i díky zrychlenému metabolismu vydávají ze sebe to nejlepší.

Podle odborníků se v matcha nachází až stokrát víc tělu prospěšných látek než v obyčejném zeleném čaji.