Které potraviny tělu škodí a které naopak prospívají?

potraviny
potraviny

Pokud se chcete cítit trochu zdravěji, rozhodně byste měli trochu zdravěji i jíst. Je nutné, abychom se zaměřili na naši stravu obecně, nikoliv jenom ve chvíli, kdy nás ničí přebytečné tuky a kdy s nimi chceme skoncovat. Musíme se soustředit na to, abychom jedli trochu zdravěji celý život, nejen v určité fázi našeho života, kdy nám zkrátka dojde, že s přebytečnými kily najednou už nechceme žít.

Jíst trochu zdravěji v sobě neobsahuje nutně se vyhnout všem sladkostem, ale stačí je hlavně omezit. Jednou za čas si dopřejte čokoládu na nervy, ale nejezte ji každý den – vždyť každý den je to už závislost. Omezte také chození do fastfoodů a raději se běžte pokochat nějakou hezkou restaurací, v níž si dáte salát s kuřecím masem. Zkuste žít trochu hodnotněji i v otázce stravování.

Při správném zdravém stravování bychom se měli vyhnout hlavně následujícím věcem, které nám škodí. Na druhou stranu bychom se měli soustředit na jedení takových věcí, které nám prospívají. O jaké potraviny se jedná? Čtěte níže:

Jaké potraviny našemu tělu prospívají?

Většinou se stává, že nejvíce nám prospívají takové potraviny, které nikdo nemá rád. Tedy spíše děti je nemají rády, ale později se s věkem stává, že se naučíme jíst opravdu všechno. Zkusme proto jíst tak, že se do našeho jídelníčku zakomponujeme takové suroviny, které nám prospívají. Zkrátka se jednou překonejme a zkusme jíst to, co je pro naše zdraví opravdu vhodné – i když je to něco, co nám nechutná. Mezi takové potraviny se řadí hlavně ryby, které jsou nositelem bílkovin, dále také luštěniny, které by se do jídla měli přidávat vždy zhruba dvakrát týdně, dále také brokolice nebo česnek. S česnekem nešetřete. Jedná se o přírodní antibiotikum, které nám pomáhá po všech směrech!

Jaké potraviny nám škodí?

Naopak se však začněte vyhýbat následujícím potravinám. Jsou to například brambůrky, které není dobré konzumovat velmi často. Také se vyhněte i smaženým jídlům, které jsou velmi těžká a pro naše zdraví naprosto nebezpečná. Mezi zakázané potraviny patří i nadměrná konzumace mléka nebo sladkých nápojů či sirupů. Nejsou dobrá ani červená masa – tudíž moc často nekonzumujte ani libové steaky.