Vybíráme domácí mazlíčky

Vybíráme domácí mazlíčky
Vybíráme domácí mazlíčky

Přemýšlíte nad tím, že si do své domácnosti přinesete nějaké domácí mazlíčky? Jenže v dnešní době si člověk může domů přinést takřka jakékoli zvíře, je tedy poměrně těžké vybrat si domácího mazlíčka, pokud tedy po nějakém konkrétním už dlouhá léta netoužíte. Zaměřme se nyní na domácí mazlíčky pro neustále zaneprázdněné lidi a také na domácí mazlíčky pro lidi, kteří mají času na rozdávání. Nechte se inspirovat, třeba vám nějaký domácí mazlíček učaruje.

Domácí mazlíčkové pro lidi, kteří mají dostatek času

Pakliže patříte k lidem, kteří mají neustále dostatek času, máme pro vás pár tipů – právě vám by se hodili mazlíčkové, jako jsou pejsci nebo kočky. Psi a kočky jsou teplomilná stvoření, která ke svému spokojenému životu potřebují neustálou péči a pozornost. Člověk se jim musí věnovat, nemůže je nechat několik dní o hladu. V případě, že se jeden den o psy nebo kočky starat nemůžete, je nutné je dát ke známým nebo případně do psích či kočičích hotelů.

Dalšími takovými mazlíčky jsou chameleoni, kteří si sice dávají na čas, než se vám plně otevřou, ale později to stojí opravdu za to.

Domácí mazlíčkové pro lidi, kteří mají času nedostatek

V současné době se ale mezi námi nachází více těch, kteří nemají času nazbyt. Právě ti by chtěli takové mazlíčky, kteří nevyžadují tolik pozornosti a o něž se nemusí lidé tak moc starat. K takovým zvířatům patří zejména hadi, kteří se krmí jedenkrát za čtrnáct dní (jsou to ideální mazlíčkové pro ty, kteří často cestují, jelikož se jim nemusí shánět hlídání).

Kromě hadů se vyplatí chovat i vodní želvy, které jsou ideálními prvními mazlíčky dětí. Občas se nakrmí, občas se jim vyčistí terárium či akvárium a tím veškerá péče končí.

Doporučujeme také ještěrky, které jsou taktéž nenáročné, žáby nebo případně akvarijní rybičky, které se musí jen pravidelně krmit a jedenkrát za čtrnáct dní se jim vyměňuje voda v akváriu.