Proč nám vypadávají vlasy?

Proč nám vypadávají vlasy?
Proč nám vypadávají vlasy?

Bujná kštice je něco, čím se nejedna žena chlubí. Smutek přichází pak v okamžiku, kdy začnou vlasy vypadávat. Ženy se v té chvíli ptají, co mají dělat, jak zastavit vypadávání vlasů, které jsou jejich chloubou? Abyste mohli vůbec zastavit vypadávání vlasů, je třeba nejdříve zjistit příčinu tohoto vypadávání. Těchto příčin může být rovnou několik.  

Za vypadávání vlasů může stres i nedostatek vitaminů 

Za problémem zvaným “vypadávání vlasů” může stát rovnou několik příčin. Nejčastěji se na tom podílí stres, který způsobuje celou řadu zdravotních problémů. Také může být velkým problémem i nedostatek vitaminů či minerálů.  

Samozřejmě na vlasy má vliv i používání vlasové kosmetiky. Pokud vám vlasy najednou velice významně vypadávají, zkuste omezit nebo vyměnit šampon, kterým si vlasy umýváte. Vlasy tím, že vypadávají, ukazují, že nejsou spokojeny. Nemusí však být spokojeny ani s častým umýváním nebo s přílišným fénováním vlasů, což jim taktéž škodí.  

Na vině může být také hormonální nerovnováha. Ta může být způsobená kupříkladu těhotenstvím, porodem nebo také kojením. Nebo za tím vším může stát špatná životospráva. 

Odbourejte možné příčiny vypadávání vlasů 

Pokud se chcete vypadávání vlasů zbavit, je načase odbourat příčinu tohoto problému. Doporučujeme také doplnit vitamin skupin B, který přímo bojuje s touto potíží. Lze ho užívat formou doplňku stravy, který zakoupíte v lékárně. Stejně tak důležitý je i vitamin C, který podporuje imunitní systém a podporuje organismus ve svém bezproblémovém fungování.  

Za vyzkoušení stojí i masáž pokožky hlavy 

Vypadávání vlasů může být důvodem i toho, že není pokožka hlavy příliš prokrvená. Proto nezapomeňte na masáž hlavy. Díky masáži, která nemusí být vykonávána ani odborníky, se vlasové kořínky prokrví, navíc tím předejdete bolesti hlavy.