Příznaky, které poukazují na nemoc štítné žlázy

Příznaky, které poukazují na nemoc štítné žlázy

I když si člověk říká při prodělávání nachlazení, že ho nic horšího nemůže potkat, samozřejmě se plete. Mohou ho potkat horší věci, třeba onemocnění štítné žlázy, které se u lidí vyskytuje čím dál častěji. Štítná žláza je v současné době velice důležitý orgán, který svou činností zasahuje do všech metabolických dějů. Štítná žláza produkuje hormony, které ovlivňují činnost všech orgánů v těle. Jestliže dojde k poruše, respektive k onemocnění štítné žlázy, orgány nefungují tak, jak mají, a je na problém zaděláno. Je proto třeba být pozorný, abychom včas odhalili často nerozeznatelné příznaky nemoci štítné žlázy.  

U jednotlivých příznaků štítné žlázy patří, že mohou a taky nemusí souviset s tímto onemocněním. Mohou to být příznaky zcela odlišné věci.  

Změna váhy, respektive přibírání  

Velice častým příznakem onemocnění štítné žlázy je přibírání na váze. Samozřejmě se může stát, že začnete také hubnout. Obecně změna váhy může a samozřejmě nemusí být příznakem onemocnění štítné žlázy. Během onemocnění však váha stoupá hlavně díky zadržované vodě v těle, která se hromadí hlavně v dolních končetinách, tedy v nohách.  

Neustálá únava 

K dalším typickým příznakům patří rozhodně únava, která neutichá. Při onemocnění štítné žlázy vás však kromě únavy mohou dostihnout i jiné, velice podobné jevy, jako jsou deprese nebo smutek. Také se mohou vyskytnout pocity úzkosti, může docházet k poruchám se spánkem a mimo jiné můžete pociťovat i neklid a velkou podrážděnost.  

Vypadávání vlasů 

Dalším příznakem, který poukazuje na to, že se štítnou žlázou není něco v pořádku, je vypadávání vlasů. Vypadávání vlasů je jen důkazem toho, že hormony nejsou produkovány tak, jak by produkovány být měly. V souvislosti s vypadáváním vlasů můžete také objevit zhoršenou kvalitu vašich nehtů, pleť může být vysušenější.