Jak zpomalit vypadávání vlasů během menopauzy?

Jak zpomalit vypadávání vlasů během menopauzy?
Jak zpomalit vypadávání vlasů během menopauzy?

Menopauza bohužel dostihne naprosto každou ženu. Ženy si musí uvědomit, že se jim v určitém věku života hormony doslova splaší, že najednou budou pociťovat návaly horka, že budou zahánět chutě na různé pokrmy a že se také setkají s vypadáváním vlasů. I když vlasy vypadávají nejednomu člověku, ženám během menopauzy vlasy vypadávají neustále. Co je toho příčinou a jak případně zpomalit vypadávání vlasů během menopauzy? 

Nabízí se nejdříve otázka, proč vlasy během menopauzy tak rapidně vypadávají. Důsledkem je hormonální nerovnováha, která je pro menopauzu typická. Jelikož má žena snížený estrogen v těle, také má v těle snížený progesteron, vlasy zkrátka vypadávají a ženy to samozřejmě trápí.  

Naštěstí ženy nemusí zoufat a nemusí se bát toho, že by jim vlasy vypadaly. Existuje totiž několik způsobů, jak předcházet vypadávání vlasů. A my víme, co proti tomu funguje! 

Eliminujte stres 

Je třeba udržovat stres neustále pod kontrolou. Zabrání se tak hormonální nerovnováze a vlasy budou zůstávat na svém místě. Vyvarujte se také změnám nálad a úzkostem, i to vede k nadměrnému vypadávání vlasů.  

Jezte správně, kvalitně a zdravěji 

Také je třeba dodržovat jistý jídelníček. Nemusíte držet přímo dietu, jen jezte správně, kvalitně a zdravěji. Mějte v jídelníčku celozrnné potraviny, také hodně ovoce a zeleniny. Zdravým vlasům také prospívají esenciální mastné kyseliny, které najdete třeba v oblíbené rybě jménem losos. Také je najdete v mandlích, pokud nejste milovníkem ryb.  

Dodržujte pitný režim 

Je velice důležité, abyste dodržovala pitný režim. Pitný režim se podílí na tom, aby naše tělo fungovalo tak, jak má, a to i během menopauzy. Pokud budete dodržovat pitný režim, vlasy rozhodně nebudou vypadávat tak moc. Pro ženy procházející menopauzou se doporučuje vypít až osm sklenic vody denně.