Když srdce nefunguje tak, jak má. Jak to poznat?

Když srdce nefunguje správně
Když srdce nefunguje správně

Srdíčko máme jenom jedno a měli bychom se snažit, aby bylo zdravé a aby bilo stále pravidelně. Bohužel ne vždy dokážeme předcházet nemocem srdce, které jsou životu nebezpečné. V případě, že trpíme onemocněním srdíčka, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Otázkou je, jak onemocnění srdce poznat? Vždyť nemoci srdíčka bývají často skrytá, mnohdy se objevují náhle. Tělo však vždy vysílá varovné signály, že něco není v pořádku. A varovné signály bychom nikdy neměli podcenit. Jaké signály upozorňuje na to, že srdíčko nefunguje tak, jak má, a že máme co nejdříve vyhledat odbornou lékařskou pomoc?

Trápí vás bolest na hrudi?

Velmi častým příznakem je bolest na hrudi. Pokud člověka trápí bolest na hrudi, je se srdíčkem něco špatně. Pokud sledujete televizní seriály o lékařství a zdravotnictví, moc dobře víte, že v takovém případě je třeba vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Pocit nataženého svalu

Pocit nataženého svalu zná jistě každý. Jestli však máte tento pocit v hrudníku, není to dobré znamení a je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Bolest může vystřelovat až do ramen či čelisti, jedná se o nepřehlédnutelný signál, že není se srdíčkem něco v pořádku.

Když vám všechno bere dech

Je sice skvělé, když vám něco někdy vyrazí dech, protože jste z něčeho opravdu nadšení a unesení, ovšem dušnost jako taková je příznakem nemoci srdce. Pokud vám bere dech jakákoli, i velmi lehká aktivita, je něco špatně. U doktorů se velmi často porovnává to, jak zvládáte fyzickou aktivitu nyní a jak jste ji zvládali před několika lety. Nemoc může srdíčko napadat pomalu a dušnost je příznak, že se něco špatného děje.

Možná to není chřipka, možná je to nemoc srdce

Velmi, velmi často jsou signály symptomy podobající se chřipce. I rýma či kašel můžou být příznakem, který velmi často zanedbáváme, díky čemuž dochází k podcenění nemoci.