Nelyžujete? Poradíme, kam v takovém případě na dovolenou

Nelyžujete? Poradíme, kam v takovém případě na dovolenou
Nelyžujete? Poradíme, kam v takovém případě na dovolenou

I když nelyžujete, můžete prožít fantastickou dovolenou. Zima je další roční období, které doslova prosí o to, abyste si udělali v práci volno a vydali se vstříc nějakému fantastickému dobrodružství. V současné době se lidé vydávají zejména do České republiky, zahraničí už pro ně není tak atraktivní. Ovšem v případě zimních dovolených byste mohli udělat malou výjimku. V zimě je totiž zahraničí daleko lákavější než v létě.

Jednotlivá střediska a místa, která níže zmiňujeme, jsou sice vhodná pro lyžaře díky velkému množství sjezdovek, jsou však také vhodná pro nelyžaře, jelikož nabízí i mnoho jiných aktivit – jak jsme zmínili, zimní dovolená nemusí být jen o lyžování.

Vydejte se do francouzského Avoriazu

Už jste slyšeli o Avoriazu? Jedná se o středisko, které je součástí komplexu Portes du Solell. I když se v tomto středisku nachází hromada sjezdovek, které jsou určené jak pro zdatné lyžaře, tak pro méně zdatné, je toto středisko určené i rodinám s dětmi, kteří nechtějí trávit svou zimní dovolenou na svazích.

Středisko Avoriaz se pyšní oceněním “Nejlepší rodinné středisko”, mimo to se pyšní i oceněním “Ekologické středisko”, jelikož je to opravdu jediné francouzské středisko zcela bez aut. Ve středisku se najdou krásné kavárny, restaurace i obchody, kamkoli přijdete pěšky, případně můžete využít koňské spřežení.

Je libo rakouské Ellmau?

Elllmau najdete v rakouské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Jedná se o největší lyžařskou oblasti v Rakousku, která je jednou z nejlepších na světě. Ovšem můžete se sem vydat i když nelyžujete. Je zde například jedenáctikilometrová sáňkařská osvětlená dráha, z níž je krásný výhled na celé

rakouské údolí. Navíc je zde hromada krásných sněhových barů, zážitkem je i jízda na saních tažených koňmi.

Pro jaké středisko určené i nelyžařům se rozhodnete vy? Dáte přednost Francii nebo upřednostníte Rakousko?