Kabáty nebo bundy? To je otázka do loterie

Kabáty nebo bundy? To je otázka do loterie
Kabáty nebo bundy? To je otázka do loterie

Šatníky se začínají plnit bundami a kabáty, ostatně není se čemu divit, teploty začínají klesat k nule, takřka jsou už po nulou, a my se musíme před zimou obrnit, dokud nezačne přituhovat úplně. Už během listopadu jsme mohli odhadovat, jaké bundy či kabáty letos v zimě pofrčí. Zimní kolekce byly totiž plné těchto kousků, člověka jen napadala otázka, jestli se budou nosit víc právě bundy nebo jestli více zaujmeme v kabátu. Touto otázkou se pojďme nyní zabývat.

Bundy nebo kabáty – to je oč tu běží, to je doslova otázka do loterie, na kterou neznají přesnou odpověď ani módní návrháři či módní kritikové. Obecně lze říct, že se budou nosit bundy a kabáty stejně. Při výběru kabátů a bund se zaměřte na kousky, které zimní kolekce přinesla nově. Nesahejte po loňských modelech, kterých se obchody chtějí jen zbavit.

Nosíme bundy

Pokud jste milovníkem ležérnosti a pohodlnosti, letos v zimě budete nosit zejména bundy. Bundy jsou zkrátka o něco pohodlnější, navíc jsou i příjemnější. V letošních zimních kolekcích najdete zejména péřové bundy, které však nejsou sepnuté v pase, jako tomu bylo u loňských modelů. U letošních péřových bund platí, že čím tlustší a nafoukanější budou, tím lépe. Pokud si tedy připadáte v bundě jako kulička, je to ten pravý kousek do vašeho zimního šatníku.

Mimo péřových bund se opět nosí krásné parky, pozornost věnujte také semišovým bundám s kožíškem. Za zmínku stojí i manšestrákové bundy s kožíškem uvnitř.

Nosíme kabáty

Jestliže jste milovník elegance, nedáte dopustit na klasické kabáty. Jenže jaké letos budou in? Letos pofrčí kabáty připomínající vytepelný balóňák. Mimo tyto kabáty se budou nosit kabáty na styl županu – tedy kabáty, které se svazují v pase a mají malé klopy. Kabáty rovného střihu ani letos nevyšly z módy, jedná se však spíše o podzimní kousek.