Jak ze starého oblečení udělat oblečení nové, které si zamilujeme?

Jak ze starého oblečení udělat oblečení nové
Jak ze starého oblečení udělat oblečení nové

Jelikož se opět střídají roční období, je tu čas na třízení oblečení. Před zimou třídíme oblečení pravidelně, vyhazujeme staré a nepoužitelné, některé oblečení darujeme známým, jiné se snažíme prodat na internetu. V každém případě třídíme oblečení, což je pro někoho zábava, pro jiného je to doslova utrpení – musíme se přece jen zbavovat věcí, které jsme měli tak rádi a které najednou nechceme, jelikož se nám okoukalo. Jestli jste vytřídili oblečení jenom z toho důvodu, že se vám okoukalo, máme pro vás tip – buďte kreativní!

S kreativitou nejdál dojdete. Díky kreativitě se nebudete muset zbavit žádného oblečení, které jste si koupili a které se vám už nelíbí. Můžete z něj totiž vytvořit zcela nové oblečení, které si zamilujete nejen proto, že je aktuálně moderní.

Perličky dokážou zázraky

Jistě jste si všimli, že se dnes nosí oblečení se samými perličkami. Nemusíte si kupovat zbrusu nové kousky, stačí, když si koupíte jen a pouze nit, jehlu a perličky v balíčku v galanterii. Perličky jsou fantastické, dokážou totiž soblečením divy. Nechte se inspirovat aktuální módou a perličky si našijte na takové kousky, na které patří podle aktuálních módních kolekcí.

Nejčastěji se perličky připínají na džíny nebo případně na šortky, které jste vyhodili proto, že se vám nelíbily. Také se ale přišívají na ramena triček – to je aktuální hit, který přinesly módní kolekce.

Zkuste to se šmirglem

Staré džíny nemusíte vyhazovat, pokud vám zrovna padnou. Jestliže je vyhodíte, riskujete, že už žádné podobně dobře padnoucí nenajdete. Šmirgl papír umí také divy, stačí, když si šmirglem vytvoříte díry na stehnech či kolenou. Vytvoříte tak stylový model, s nímž se můžete pyšnit.

Podobně to funguje i se šortkami, které také můžete ošmirglovat papírem. Opět vytvoříte přirozené díry, které v tak skvělém stavu nenajdete ani v obchodech. Jen si dejte pozor při oblékání, ať do děr nevklouzne vaše noha – džíny by pak opravdu byly na vyhození.