Co provést s vyřazeným oblečením? Přece ho nevyhodíte

Vyřazené oblečení
Vyřazené oblečení

K jaru patří jarní úklid, který nezahrnuje jenom umývání oken nebo vytírání, ale i třídění šatníku. Většinou ženám zabere tato aktivita skutečně hodně času, jejich šatníky totiž často praskají ve švech. Pokud patříte k těm lidem, kteří ze svých šatníků vytřídí obrovské množství oblečení, většinou přemýšlíte, co s oblečením uděláte. Rozhodně ho nevyhazujte, protože je mnoho možností, co s vyřazeným oblečením udělat.

Po dlouhé a chladné zimě dochází k třídění šatníku, kdy se schovají všechny zimní bund a svetry, které během následujících měsíců nebudeme potřebovat. Jelikož většina lidí po zimě přibere (mnozí naopak zhubnou), je třeba vyřadit oblečení, které vám nesedne, které se vám nelíbí nebo které je už ošuntělé a není vhodné k nošení. Mnozí z nás vyřadí po zimě několik pytlů oblečení. Otázkou je, co s oblečením dělat.

Jak jsme zmínili, je několik možností, co s oblečením můžete provést. Rozhodně ho nevyhazujte a raději si vyberte jednu z níže uvedených možností.

1) Prodejte ho

Pokud si chcete něco přivydělat, tak oblečení jenom nafoťte a nahrajte ho na internetové bazary. Pomůžou vám mobilní aplikace, s nimiž je nahrávání oblečení na bazary mnohem rychlejší. Oblečení nejlépe foťte na sobě, ať lidé vědí, jak oblečení vypadá, když ho má člověk oblečené. Pokud se do jednotlivých kousků nevlezete, vyfoťte oblečení třeba na zemi nebo na ramínku.

Na bazary nahrávejte oblečení levně, nejedná se o nové oblečení.

2) Darujte ho do dětských domovů nebo na charitu

Pokud chcete dostat karmu na vaši stranu, udělejte dobrý skutek a darujte oblečení na charitu nebo do dětských domovů. Každý dětský domov a většina charit vřele příjme tento dar v podobě oblečení, který udělá obyvatelům těchto zařízení velkou radost. Pokud oblečení není nositelné, vhoďte ho do kontejnerů na textil, které jsou rozmístěny v každém velkém městě.