Jak nejlépe, nejlevněji a nejrychleji dostat jakékoli skvrny z oblečení?

Skvrny z oblečení
Skvrny z oblečení

Skvrny se na oblečení mohou dostat různými způsoby. Někdy na sebe vylijeme víno, jindy nám ukápne káva na halenku nebo při obědvání nešikovně rozřízneme klobásu. Skvrny se na oblečení mohou dostat opravdu různě, je proto dobré vědět, jak se s nimi poprat, pokud na skvrny narazíme. Mnozí lidé zkouší odstraňovače skvrn z drogerií, ovšem je nutné poznamenat, že ne vždy je pravda, co se píše na obalu. Mnohdy nelze skvrny odstranit za pomocí chemikálií, existuje však několik možností, jak snadno, rychle a také levně odstranit nehezké skvrny z jakéhokoli módního trendu.

Na skvrny od potu je zde citron

Skvrny od potu jsou nehezké na každém tričku nebo halence. Zkrátka vznikají a nejde jim zabránit, ani používání deodorantů není vždy efektivní ochranou. Při praní se skvrn od potu nezbavíte, ale lze se jich zbavit jinak. Lze se jich zbavit tak, že na ně použijete citron.

Citron se považuje dlouhodobě za zázračného pomocníka, který stojí pár korun. Pokud vymačkáte šťávu z citronu a smícháte ji se stejným množstvím vody, získáte efektivní roztok zbavující trička nebo halenky nehezkých skvrn od potu. Stačí tričko ve směsi jen pořádně vyprat a je to. Samozřejmě se můžou trička po lázni v citronovém roztoku dát i do pračky, ale není to nutností.

Když citron nemůže, Jelen pomůže

Pokud se perete se skvrnami od vína, kávy, kečupu nebo od jiných skvrn, ať už vznikly jakkoli, nesahejte po chemikáliích, ale sáhněte raději po Jelenovi. Jedná se o mýdlo nazvané “Jelen”, které zakoupíte nejen v drogeriích, ale také v běžných hypermarketech. Je to účinný pomocník v boji proti naprosto všem skvrnám. Stačí špinavé oblečení jen vymáchat s mýdlem Jelen a strčit namočené prádlo do pračky. Po vyprání bude oblečení jako nové (pokud jsou však skvrny na oblečení už zaprané, nepůjde je bohužel odstranit).