Trápí vás kašel? Babské rady ho snadno zaženou

Trápí vás kašel? Babské rady ho snadno zaženou
Trápí vás kašel? Babské rady ho snadno zaženou

Venku vládne období chřipek a nachlazení a právě před takovým obdobím se musíte chránit, nejlépe pevným imunitním systémem, který ostatně podpoříte tak, že budete například jíst hodně vitaminů a budete se otužovat. Ale samozřejmě někdy se ani tímto způsobem nepodaří předcházet nachlazením, a tak vás jednoho dne začne sužovat nepříjemný kašel, kvůli kterému nemůžete v noci ani spát. Kvůli kašli mnozí lidé chodí k lékaři, kteří už automaticky předepisují antibiotika, ale antibiotika v tomto případě opravdu nejsou řešením. Kašle se můžete zbavit i jinak, a to pomocí babských rad.  

V případě, že budete řešit kašel s pomocí léčiv, musíte vědět, jaký kašel máte, jestli vlhký nebo suchý. U rozeznávání kašle je nejhorší to, že většinou máte během dne kašel vlhký, v noci vás však sužuje kašel suchý. A tak nikdy nevíte, jaké léky volit, aby vám stoprocentně zabraly.  

Raději se tedy zaměřte na babské rády, které vám pomohou kašlu zabránit a rychle se ho zbavit.  

Heřmánek je na kašel skvělý 

Bylinky – to jsou, panečku, pomocníčci! Pomoct může například heřmánek, který má dezinfekční účinky (nejvíce pomáhá na suchý kašel), také může pomoct odvar z podbělu nebo také odvar z lípy srdčité. Velkým pomocníkem je i mateřídouška, která je stejně dobrá jako šípkový čaj nebo čaj z květů černého bezu, což jsou bylinky obsahující velké množství vitaminu C.  

K dalším bylinkovým čajům pomáhajícím na kašel můžeme přiřadit také tymiánový čaj. Pomáhá také jitrocelový sirup.  

Med a cibule jsou zaručení pomocníčci 

Babičky nedaly dopustit na med a cibuli. Stačí, když si cibuli nakrájíte na kousky a smícháte s medem. Šťáva, která vznikne, se následovně užívá několikrát denně. I když se může zdát tato babská rada trochu proti srsti, je to opravdu skvělý pomocník, který s kašlem zamává takřka ihned. Vyzkoušejte ho a zbavte se nepříjemného pokašlávání během pár dnů.