Vybíráte ponožky? Vsaďte na ty pravé

Vybíráte ponožky? Vsaďte na ty pravé
Vybíráte ponožky? Vsaďte na ty pravé

Ponožky jsou dnes důležitou součástí našeho oblečení. Je jasné, že do otevřené obuvi se příliš nehodí, ale když máme obuv uzavřenou, jsou téměř nutností. Jak a podle čeho vybrat ty pravá? Podívejte se na několik důležitých tipů, se kterými nešlápnete vedle.

Velikost ponožek

Nejenom boty mají svou velikost. I ponožky se mohou lišit tím, na jak velkou nohu jsou určené. Je jasné, že se liší dámské a pánské ponožky. Stejně tak mohou mít různá čísla, která značí jejich velikost. Nenechte se zmást případy, kdy ponožky svou velikost nemají. I to se může stát. V takovém případě se jedná o univerzální velikost, určenou na běžně velkou nohu.

Výška ponožek

Ta se dnes řeší více než kdy dříve. Co je aktuálně trendem? Mít ponožky co možná nejnižší. Výsledkem má být snaha o to, aby v botě nebyly téměř vidět. Svou výškou tak mnohdy nemusí dosahovat ani kotníků. Pokud nechcete jít cestou současných trendů, nutné to není. Naopak můžete zvolit i ponožky vyšší. A je jedna situace, kdy je to dokonce žádáno. Na tu se za chvíli podíváme.

Materiál ponožek

Ten má velký vliv jak na pohodlnost, tak třeba i na ochranu vašich nohou, nebo i na to, aby vám nezapáchaly nohy. Dnes je na výběr celá řada různých materiálů a pokud se na ně podíváme blíže, tak jasně dominuje trojice uvedená níže. Vzhledem k vlastnostem doporučíme pouze první dvě. O jaké možnosti se jedná?

  • Bavlna
  • Bambusové vlákno
  • Umělé materiály

Vzhled ponožek

Pokud si berete oblek, je jasné, že ponožky by měly být černé, bez jakéhokoliv vzoru. Co ale v případě volnočasového oblečení? Zde můžete experimentovat a zkusit vtipné ponožky. Takové, které budou mít zajímavý potisk. To je právě onen důvod, proč nerespektovat současné standardy v podobě délky. Nebojte se své ponožky naopak ukázat a díky potisku zaujmout své okolí. Rozhodně si můžete být jisti, že uslyšíte mnoho pochvalných reakcí.