Jak si dobít baterky? Vydejte se k moři do Mexika

Dovolená v Mexiku
Dovolená v Mexiku

Jste pracovně vytížení a nemůžete si vzít dovolenou v létě? Nebo se vám jednoduše příčí někam vyrážet v době, kdy jsou všude davy lidí a na mořské pláži stěží najdete kousíček soukromí? Ať tak či tak, užijte si dovolenou u moře už teď, i to má své kouzlo, a hlavně nesporné výhody. Jaké?

Výrazně ušetříte

Především můžete v době, kdy u nás není nejtepleji, utéci za teplem a exotikou, která vás nabije novou energií. Šedivé dny jednoduše vyměníte za sluníčko, jež vám vylepší náladu. Navíc ceny jsou mimo hlavní sezónu mnohem příznivější. U dražších exotických zájezdů díky tomu ušetříte významné částky peněz. Právě z těchto důvodů jsou zimní zájezdy stále oblíbenější. Užijete si, a přitom nijak neutrpí vaše peněženka.

Jedinou nevýhodou těchto zájezdů je skutečnost, že době, kdy je v Evropě zima zkrátka musíte za teplem delší dobu cestovat a vydat se co nejblíže k rovníku, pokud se chcete ohřát slunečními paprsky. V době rozvinuté nabídky letecké dopravy ale tohle neznamená žádný větší problém, pouze to, že musíte vydržet trochu nepohodlí v letadle.

Dopřejte si příjemné teplo

Chcete-li si dopřát skutečnou exotiku, zvolte něco méně obvyklého, třeba Mexiko. Zde je dost teplo na to, abyste se mohli bezstarostně povalovat na pláži, ale není zase takové horko, abyste si pobyt nemohli zpestřit třeba výletem na některou ze známých aztéckých památek. Ještě před časem se exotickou destinaci považoval třeba i Egypt nebo Tunisko, ale v současnosti už dávno jde o běžně navštěvované země. Punc exotiky nyní zabírají atraktivní oblasti Karibiku, jihovýchod Asie, ale také Afrika. Velmi vyhledávanou destinací jsou například Spojené arabské emiráty.