Plánujete cestu do Singapuru? Zjistěte si, co se zde smí a nesmí

Cesta do Singapuru
Cesta do Singapuru

Cestování s sebou nese i mnohé povinnosti. Než se například vydáte do neznámí země, měli byste si o ní něco zjistit. Na světě to nefunguje jako v České republice, mnohé země i města mají pravidla či zásady, kterých se musíte držet, protože jste jenom krátkodobí návštěvníci. Své zásady má například Vietnam nebo Japonsko, nesmíme zapomenout ani na Singapur, který se dnes řadí k těm místům, kde se setkáte s nejbizarnějšími zásadami, pravidly či zákazy, jež jinde na světě běžně nenajdete.

Když se řekne „Singapur“, mnozí lidé si vybaví krásné místo plné moderních technologií. Singapur je však místo plné zákazů, pravidel a zásad, za které, když je nedodržíte, budete muset pykat a platit. Na první pohled vám přijde toto místo jako to nejčistší na zemi, ale i čistota má své zdroje. Je zde například zakázáno odhazovat odpadky nebo žvýkat žvýkačku, které se velice často zahazují či přilepují na první místo, které se potká. Pokud něco takového uděláte v Singapuru, hrozí vám nejen vysoké pokuty, ale především i rány rákoskou, což se jinde na světě nevidí.

To však není jediný extrém, který v Singapuru funguje a díky kterému je Singapur tak krásné město, jaké je. Pojďme se podívat na další bizarnosti, které jsou pro toto místo typické a na které je třeba dát si velký pozor.

Mediálně nejznámější zásady, pravidla a povinnosti:

Co se týče mediálně nejznámějších zákazů a pravidel, mezi ně patří například cenzura na internetu nebo v tisku. Také se mezi zásady řadí i zmiňované omezení žvýkaček, které jsou v Singapuru dostupné jenom v lékárnách a vydávány jsou jenom v případě, že se uleví zdravotním problémům. Kromě toho se v Singapuru nesmí předbíhat v metru nebo na eskalátorech, i za to jsou vysoké pokuty.

Jaké další zásady jsou pro Singapur typické?

Samozřejmě takových zásad a příkazů je více. K dalším patří například to, že doma se nesmí chodit neoblečení (zákaz nahoty), nesmí se také provádět orální sex, pokud to tedy není předehra k milování. Na veřejných toaletách se musí splachovat a nesmí se do země vozit padělky z jiných zemí.