Největší lázně na Moravě? Jednoznačně Luhačovice

Luhačovice
Luhačovice

Luhačovice patří k 4. největším lázním u nás. Léčí se zde lidé s dýchacími problémy, s cukrovkou, s problémy trávicího ústrojí či pohybového aparátu. Lázně jsou proslulé zejména svými minerálními léčivými prameny, kterých je tu opravdu dostatek. Díky nim proudí do Luhačovic stovky návštěvníků z mnoha koutů světa.

Zázračné prameny

V Luhačovicích najdete spoustu již zmiňovaných minerálních pramenů, které mají na tělo blahodárné účinky. Mezi ně patří např. Ottovka, Aloiska, pramen Dr. Šťastného nebo nejznámější pramen Luhačovic – Vincentka. Pro svůj vysoký obsah minerálních látek patří prameny k nejúčinnějším pramenům v Evropě.

Luhačovice nejsou pouze lázně

Luhačovice nejsou pouze léčebným centrem, nabízí také relaxaci v podobě wellness, masáží, minerálních koupelí, saun či relaxačních zábalů. Také zde najdete bohatý kulturní život, kdy se v Luhačovicích každý měsíc konají významné kulturní akce. Mají tak široké využití opravdu pro každého. Také si při návštěvě určitě nezapomeňte dát tradiční lázeňské oplatky, které jsou pro Luhačovice tak typické.

Tipy kde se ubytovat

Pokud v Luhačovicích sháníte vhodné ubytování, tak kontaktujte DCK Rekrea Ostrava, která se zaměřuje na ubytování poblíž lázní v Luhačovicích a vybere Vám tak správný hotel přímo pro Vás.