Nejoblíbenější exotika Čechů je jednoznačně Thajsko

Nejoblíbenější exotika Čechů
Nejoblíbenější exotika Čechů

Láká-li vás exotika v zimě, můžete vyrazit třeba do velmi oblíbeného a doporučovaného Thajska. Strávit zimu u moře v jihovýchodní Asii má bezesporu svůj půvab. Objevíte dosud neznámé věci, ochutnáte nová jídla.

Vyberte si podle svých potřeb

Pokud chcete vyrazit na dovolenou k moři v zimě, záleží na vás, jaké na ni máte požadavky. Někdo dává přednost hotelovým službám all inklusive a chce si užít pláže, jiný se třeba spokojí i s menším komfortem, ale chce co nejvíce využít času a vyrážet za památkami a poznáváním jiné kultury. Šanci máte, i pokud jde o alternativní způsoby ubytování jako couchsurfing nebo airbnb. V takových případech hodně ušetříte a ještě poznáte život místních. Pro takového člověka bude zbytečné vybírat pětihvězdičkový luxusní hotel. Máte-li ale rádi pohodlí, potom je pro vás servis all inklusive samozřejmostí.

Zjistěte si hotelové poměry

Také byste si měli zjistit něco o místních hotelových poměrech. Například odborníci na cestovní ruch upozorňují, že v Thajsku hotely obvykle poskytují maximálně snídani a to často bez ohledu na kategorii hotelu. All inklusive je na dovolené v Thajsku je samozřejmě možné, ale je to mnohem dražší, než pokud se budete stravovat v místních restauracích. Záleží tedy na vás, co vlastně chcete. Zda trváte na evropských jídlech a stravovacím standardu a jste ochotní kvůli tomu sáhnout i hlouběji do peněženky, nebo raději dáte přednost místní stravě.

Pozor na vlhkost vzduchu

Přesto je Thajsko u Čechů nejoblíbenější a nejčastěji navštěvovanou exotickou destinací. Nejlepší dobou, kdy Thajsko navštívit, je listopad až únor, tehdy zde teplota dosahuje 30 °C, ovšem pozor na velkou vlhkost vzduchu, na kterou není Středoevropan zvyklý. Nejčastějším cílem turistů přitom jsou letoviska Pattaya, Ko Chang, Koh Lanta, Koh Samui nebo Phuket.