Jak Facebook ovlivňuje naše životy? Budete překvapení, kam všude se vkradl!

Facebook
Facebook

Facebook je bezpochyby nejznámější a nejpoužívanější sociální sítí na světě. Jeho využívání je bezplatné a vytvoření uživatelského profilu trvá jen pár minut. Na Facebooku můžete komunikovat se svými přáteli a podělit se s nimi o své zážitky, důležité životní události (např. počátek vašeho nového vztahu, týdenní výročí, dvoutýdenní výročí,…) a vlastně o všechno, co vás napadne.  Není divu, že se tato sociální síť pyšní miliardou a půl aktivních uživatelů. Vidět je můžete všude kolem sebe- ty postavičky ťukající neúnavnými prstíky do telefonů, které jsou chytřejší než jejich majitelé. Maminky na dětských hřištích, které „lajkují“ fotky svého oblíbeného herce z Ordinace v růžové zahradě, zatímco jejich dítka pojídají píseček znečištěný divokým životem zvířat i obyvatel města. Za zmínku stojí také slečny, které před zahájením konzumace svého kávového nápoje a dortíku pronáší větu: „Počkej, vyfotím to a dám na face.“ Facebook zkrátka ovlivnil celou společnost. Kde můžete jeho vliv pocítit?

Rodina a vztahy

Rodinné události se v současné době mnohdy neobejdou bez cinkání ohlašující příchozí zprávu nebo upozornění z oné sociální sítě. Děti se snaží společně trávené chvíle s rodiči co nejdříve odbýt, aby se opět mohli upnout na své mobilní telefony.

Partnerské vztahy se promítají na Facebook, stejně jako se Facebook promítá do nich. Zveřejňování miliónů fotek, pořízených při společně strávených chvílích je velmi neosobní, ale život dnešních párů se bez toho mnohdy neobejde.

Práce

Od doby Facebooku je mnohem těžší udržet pozornost při práci. Tato sociální síť se stala perfektním prokrastinačním prostředkem.  Místo práce pak řešíte snídani ostatních, prohlížíte si příspěvky lidí, které mnohdy vlastně ani neznáte.

Nenechte Facebooku výrazně ovlivňovat vaše životy. Naučte se říct dost a mějte svůj život pod kontrolou. Pokud budete tuto síť používat přiměřeně, můžete si užít výhod, které přináší a zároveň se věnovat všemu krásnému, co nabízí reálný život.