Slaměné klobouky jako hit letošního léta

slaměné klobouky
slaměné klobouky

Letošní léto přineslo řadu neotřelých módních kousků, které možná pamatujeme z dob dřívějších. Móda je v poslední době hodně lenivá a vymýšlet něco nového se jí zrovna dvakrát nechce, proto se není čemu divit, když na pultech obchodů aktuálně narážíme na takové kousky, které jsou nám nějak povědomé a to proto, že jsme je mohli nosit jako děti nebo že je nosila mamka, když byla mladá a když se s taťkou setkala na diskotéce při nestárnoucích hitech Míši Davida.

Pokud jste aktuálně v obchodech viděli celou řadu slaměných klobouků, pak nad nimi ale nekrčte nos, protože v době vašeho mládi se jednalo o kousky, které jste neradi nosili. Dnes si je kupte, protože právě bez takového slaměného klobouku se na dovolené neobejdete!

Klobouky se však staly v poslední době součástí našich šatníků. Je to jakýsi boom v módě, který okouzlil naprosto všechny. Na jaře a v létě se nosí klobouky pevné, ale nyní přes léto se opět ukázaly v různých provedeních a barvách i slaměné klobouky, které jsou opravdu univerzální a skvělé. Bez nich se na dovolené opravu neobejdete, tím si můžete být jisti.

Jak velký volit, jakou barvu či velikost?

Problémem u řady klobouků je to, že nám nesedí velikostně. Většina je totiž trochu větší, proto je necháme ležet v obchodě, ale většinou se stane, že nám žádný klobouk nepadne přesně. Proto si raději kupte o trochu větší kousek, ke kterému si zevnitř do toho švu přišijete třeba suchý zip nebo jinou látku, která nepůjde vidět, ale díky které vám bude klobouk sedět naprosto přesně.

Nicméně pokud se ptáte, jak velký by měl být, pak to nechte na sobě. Záleží na vás. Výhodou letošních módních slaměných klobouků je to, že jsou stylové ve své velké formě, které se hodí hlavně na pláž, ale také s nimi můžete zaujmout na výletě, kdy si koupíte tak velký klobouk, který je ve velikosti klobouku, jež nosil Michael Jackson.

A jestli se chcete poradit s barvou, pak dominují přírodní verze. Špatně neuděláte ani s oblíbeným bílým kloboukem nebo třeba s bordó barvou, která je dnes velmi oblíbená.