Jak šel čas s džíny

Jak šel čas s džíny
Jak šel čas s džíny

Módu jednoznačně miluje každá žena. Většinou právě ženy sledují aktuální módní trendy, které se mění častokrát s ročním obdobím. Ani nyní tomu není jinak – nejvíce novinek nás překvapilo hlavně v oblasti džínů. Možná někomu proběhla hlavou časová osa, na které se džíny měnily. Pojďme si i my říct, jak čel čas s džíny.

Džíny se nosí už od dávných dob. Přece jenom je to druh oblečení, který využijeme hlavně v sychravějším počasí, kdy neustále prší nebo dokonce sněží. Ochrání naše nohy před nepříjemným chladem, což znamená, že se díky nim nenastudíme, nenachladíme. Nicméně džíny jsou něco, co se za poslední roky posunulo, co se nějak vyvinulo, rozkvetlo.

Pojďme si zmínit a připomenout, jak šel čas právě s tímto kouskem oblečení, který nikdo nesmí ve svém šatníku postrádat.

• zvonové kalhoty

Někdy v devadesátých letech se staly šíleně populární zvonové kalhoty. S batikovaným tričkem, keckami a s šátkem uvázaným kolem hlavy to byl ten pravý hippie styl. Tenkrát byly poměrně oblíbené, ale to hlavně proto, že džíny v jiných podobách často nebyly k dostání.

• úzké bokové džíny

Jenže pak začátkem dvacátých let přišel trochu jiný trend, a sice takové džíny, které najednou byly šíleně úzké a nebyly do pasu, ale byly jenom k bokům. Obvykle z nich trčel zadek, pokud si někdo koupil menší číslo, že se do nich nevešel, nebo naopak příliš velký, že mu padaly.

• úzké džíny s vysokým pasem

A teď už se přesouváme skoro do současnosti, protože už narážíme na úzké džíny s vysokým pasem. Ty se nosí neustále, jsou skvělé, protože nám často zakryjí ne zrovna sympatické boky. Úzké nohavice nám dokonale vytvarují naše nohy.

• roztrhané džíny

Aktuálním trendem jsou stejně roztrhané džíny, které jsou naprosto skvělé. Jsou trochu rebelské, ležérní, ale dnes se kombinují i s lodičkami.

+ hity z devadesátek

A je nutno zmínit taky to, že v současné době se nám vrací i devadesátkové hity. Kromě zvonových kalhot, které nejsou dneska moc oblíbené, přesto jsou v kurzu, se k nim řadí taky lacláče, které známe z dětství. Ty však trhají rekordy v prodejnosti a ve svém šatníku je musí mít rozhodně každý.