Nevěsty nesmí postrádat nic modrého. Jenže to by to mělo být?

Nevěsty nesmí postrádat nic modrého. Jenže to by to mělo být?
Nevěsty nesmí postrádat nic modrého. Jenže to by to mělo být?

Nevěsty jsou velmi pověrčivé osoby. Zejména si dbají na to, aby ve svůj svatební den měly něco modrého, něco starého, něco nového a taky něco půjčeného. Je otázkou, kde se tento zvyk sebral, odkud přišel do České republiky, ale pravděpodobně za to mohou americké filmy, které i v českých nevěstách probudily touhu mít přesně toto. V případě, že patříte k nevěstám a brzy se budete vdávat, už nyní přemýšlíte, co by to mohlo být. Hlavně něco modrého bývá většinou velký problém.

Něčím starým obvykle jsou šperky po. Babičce, které jsou nadčasově krásné. Půjčené jsou většinou právě šaty, které i tak stojí doslova majlant, a něčím novým bývá podvazek, který nevěsty mají připravený pro svou svatební noc. Jenže něco modrého je opravdu oříšek, který jsme se rozhodli rozlousknout.

Je libo modrý podvazek?

I když je nevěsta celá v bílém a nechce mít nic modrého a rušivého na sobě, podvazek je něco, co nejde vidět. Proto proč nemůže být hezký krajkovaný a modré barvy? Modrý podvazek je opravdu originální, navíc splníte tento modrý požadavek.

Modré kamínky v náušnicích

Mnohdy jsou šperky to, co nejde vidět. Proč tedy v náušnicích nemůže být třeba modrý kamínek? Nebo proč v řetízku nemůže být modrý kamínek, který by doplnil nevěstin look? I taková drobnost se počítá, i když si jí každé oko nevšimne.

Modré kamínky ze spodu bot

Nevěsty si většinou kupují klasické bílé boty, které vypadají trošku jako sandálky. Je to taková rarita, by se dalo říct, nevypadají zrovna nejlépe a nejsou nejmodernější, ale které bílé boty, jež musí být zároveň pohodlné, stylové jsou? Pokud si kupujete boty na svatbu, mnohé z nich mají zespodu zakomponovaný modrý kamínek, díky čemuž tedy splníte požadavek “něco modrého”. Kamínek bývá umístěn do podrážky, nebývá viditelný, aby nekazil nevěstin jednoduchý look.