Módní chyby, které nás dělají zbytečně starší

Módní chyby, které nás dělají zbytečně starší
Módní chyby, které nás dělají zbytečně starší

O módu se vyplatí zajímat. Je to odvětví, které nám dokáže zvýšit sebevědomí a díky kterému vypadáme denně k světu. Pokud patříte k ženám, které se rády hezky oblékají, pravděpodobně víte, jakých chyb se musíte vyvarovat, abyste nevypadala zbytečně starší. Že nevíte? Nejčastější módní chyby prozradíme.  

Jedna věc je stylově se obléknout, druhá věc je obléknout se tak, abychom nevypadali zbytečně starší. Pokud patříte k ženám, které rozhodně nechtějí vypadat starší, vyhněte se následujícím chybám, které vám mohou přidat na věku.  

Nevhodně zvolené barvy 

I když si to řada žen neuvědomuje, barvy mají opravdu velkou moc. Pokud je zvolíme špatně, může nám to přidat na věku. Zatímco některé barvy ženám lichotí, v jiných barvách může žena vypadat až nemocně, unaveně. Dávejte si tedy pozor na jednotlivé kombinace a neoblékejte si barvy, o nichž víte, že vám zrovna nesluší.  

Velký pozor si dejte hlavně při nakupování. V obchodech totiž vypadají jednotlivé kousky oblečení jinak než v reálu. Zejména barvy vypadají jinak, a to díky světlu, které opticky zkresluje. Věci si proto ideálně zkoušejte na denním světle, kde uvidíte barvu takovou, jaká ve skutečnosti je.  

Nevybíráme si podle našeho věku 

Žádná žena by se neměla stydět za svůj věk. Je navíc velice důležité, abychom si věk uvědomovali a abychom se také podle něj oblékali. Například ženy v padesáti letech by neměly nosit crop topy, stejně jako ženy ve dvaceti letech by neměly nosit upjaté nepadnoucí kostýmky nebo podobné kousky.  

Vybíráme staromódní obuv 

Bohužel mnohé ženy vybírají k jednotlivým outfitům staromódní obuv. Je to však velká škoda, protože i boty jsou součástí outfitu a hrají roli a i boty vám mohou přidat na věku. Vyhněte se obuvi, která je určená starším ročníkům, v jakémkoli věku. Ortopedická obuv nebo boty na nízkém podpatku nejsou pro vás.