Zajímavá místa v Kolumbii. Zamiřte do krásné země, která překvapí

Zajímavá místa v Kolumbii. Zamiřte do krásné země, která překvapí
Zajímavá místa v Kolumbii. Zamiřte do krásné země, která překvapí

Při rozmýšlení o tom, kam se letos pojedete podívat, kam zamíříte na dovolenou nebo kam vyjedete na výlet, byste měli zvážit krásnou zemi jménem Kolumbie. Při vyřknutí jména této země se většina lidí pozastaví a zhrozí. Přece jenom se jedná o zemi s ne zrovna dobrou pověstí. Kolumbie se neodmyslitelně pojí s Pablem Escobarem a s mnohými mocnými drogovými kartely, z nichž řada funguje ve městech Kolumbie dodnes. Lidé se krapet obávají, mnohdy však zbytečně. Jen se ochuzují o unikátní zážitky, které mohou v krásné zemi, leč v zemi se špatnou pověstí, zažít.  

Pokud se nebojíte drogových kartelů, pokud nemáte z Kolumbie takový respekt jako většina ostatních, prozradíme vám krásná a zajímavá místa, která v Kolumbii navštívit. Při navštívení těchto míst se rozhodně utvrdíte v tom, že se jedná o jednu z nejkrásnějších zemí světa.  

Cartagena de Indias 

Cartageně se také často říká perla Karibiku. Označení je rozhodně zasloužené, jedná se o velice krásné místo nacházející se v Kolumbii. Cartagenu lze označit jako historické centrum, kde najdete i největší opevnění v Jižní Americe. Pokud jste navíc milovníkem pouličních umělců, pak si právě toto místo zamilujete. Zejména navečer se na zdejším náměstí schází nejrůznější umělci, kteří předvádí nejen příchozím turistům to, co umí.  

Ciudad Perdida 

Možná jste už o Ciudad Perdida slyšeli. Že vám název nic neříká? Jedná se o Ztracené město. A možná už víte! Ztracené město je druhý název zmiňovaného místa, které je mezi lidmi krapet rozšířenější. Sice se sem jde dlouhých pětadvacet kilometrů, ale rozhodně to stojí za to. Jen se sem nevydávejte za sluníčka a vedra, jinak se vám může zdát cesta nekonečná, náročná a nebezpečná.  

Chocó 

Oblast Chocó najdeme na pobřeží Tichého oceánu. Sice sem nevedou silnice, ale pokud zde strávíte alespoň chvilku, budete za to neskonale vděční. Na obloze se sotva mine pár letadel, jinak sem cesta vede po řekách. Pokud sem pojedete v sezoně, můžete zde pozorovat velryby.