Vydejte se prozkoumat nejhlubší místo planety

Vydejte se prozkoumat nejhlubší místo planety
Vydejte se prozkoumat nejhlubší místo planety

Mezi námi se najde celá řada dobrodruhů, kteří už čekají, až se otevřou hranice a budou moct vycestovat. Většina lidí si už plánuje, kam se letos vydá. Zatímco někteří chtějí jet klasicky k moři, jiní doufají, že budou moct prozkoumat nejhlubší místo planety. To se totiž lidem aktuálně otevřelo. Pokud tedy patříte k dobrodružným duším, prozkoumejte nejhlubší místo v oceánu, kterým je prohlubeň Challenger.  

Člověk už nějakou dobu může zamířit na samotný nejvyšší vrchol světa, a to na Mount Everest. Sem se odváží jen opravdu skuteční a cvičení jedinci, kteří jsou zároveň bohatí – výšlap na Mount Everest zkrátka není levnou záležitostí. Ještě donedávna se však lidé nemohli dostat na nejhlubší místo světa, ale nyní se tato možnost otevřela veřejnosti. Jak jsme zmínili, došlo ke zpřístupnění nejhlubšího místa v oceánu, kterým je prohlubeň Challenger. Možnost navštívit prohlubeň Challenger nabízí společnost EYOS Expeditions a také Caladan Oceanic.  

Prozkoumejte Pacifik tak, jako to udělal jen málokdo 

Nejhlubší místo na světě se nachází v Pacifiku, tudíž nyní máte možnost navštívit toto místo zcela jinak, než jak ho viděli jiní. Jedná se o unikátní zážitek, kterého se zatím účastnilo jenom sedm lidí, mezi kterými byl také režisér James Cameron. I když cena zatím není známá, do expedice se budou moct zapojit zatím jen tři lidé. Co se však týče zmiňované, doposud neznámé ceny, pravděpodobně se cena bude odrážet od sta tisíc dolarů čili od částky zhruba dvou a půl milionu korun. A to je cena jen za jednu osobu.  

Osm dní na jedné misi 

Tři lidé, kteří budou vybráni a kteří si samozřejmě expedici zaplatí, budou na jedné misi trávit osm dlouhých dnů. Každý z ponorů trvá rovných čtrnáct hodin. Jen čtyři hodiny trvá to, než se klesne na samotné dno prohlubně, jež se označuje za nejhlubší místo na světě. Právě tam se pak ponor zastaví a cestující budou moct nejhlubší místo na světě prozkoumat, případně si ho také natočit.  

Co se týče bezpečnosti, expedice bude podniknuta ve speciální ponorce, která byla testována jak na hloubku, tak samozřejmě na tlak v daném místě.