Vůně, které nastolí duševní i fyzickou pohodu

Vůně, které nastolí duševní i fyzickou pohodu
Vůně, které nastolí duševní i fyzickou pohodu

Zimní období je jako dělané pro lenošení v posteli. Aby na vás ale nemohl splín pochmurných všedních dní, vyplatí se vsadit na aromaterapii, která se těší velké oblibě. Aby vám ale vůně přinesly onen požitek, po kterém prahnete, je důležité je znát.  

Úvodem stojí za zmínku to, jak aromaterapie vlastně pomáhá. Mluvíme o čemsi, co je známé jako lidstvo samo. A je velká škoda, že mnozí na tuto zdraví prospěšnou klasiku zapomínají. Léta aplikování vůní totiž ukázala, že se během aromaterapie dokonale relaxuje, harmonizuje se psychická stránka člověka, také se podporuje celková koncentrace a zlepšuje se nálada jako taková. A co víc – pozitivním způsobem se ovlivňuje krevní oběh, také se povzbuzuje se tělo, napomáhá se ke zmírnění bolestí a ulevuje se od depresí a špatné nálady. Takže, jaká vůně se má linout domem? 

Když jste nachlazení a potřebujete posílit imunitu 

Pokud potřebujete posílit své tělo, konkrétně tedy imunitu (a to nejen v době nachlazení), doporučují se esenciální oleje známé svou sílu ničit nebezpečné viry. Konkrétně se doporučuje vsadit na borovici, také na citron nebo eukalyptus, který ulevuje hlavně od zánětů nebo problémů s dýchacími cestami.  

Proti nachlazení bojuje také rozmarýn uvolňující hleny nebo máta peprná, která zase podporuje vykašlávání. 

Když se potřebujete zbavit stresu nebo únavy 

Či vás spíše trápí stres nebo se nemůžete zbavit únavy? Jste celé dny na nohou a pociťujete, že jste na tom opravdu po psychické stránce špatně? Šup s esenciálním olejíčkem do lampy a vychutnávejte si vůni, která se začne linout bytem.  

Konkrétně vsaďte na uklidňující levanduli, šalvěj, která působí sedativně na nervový systém, také vyzkoušejte zázvor, jenž uvolňuje napětí, dokonce ulevuje od bolestí hlavy. 

Také se vyplatí vsadit na hřebíček, který pomáhá od celkové slabosti, nebo na jasmín, který je známým svým umem povzbudit srdeční činnost a navodit euforii.