Tři nejslavnější pěší poutě světa. Znáte je všechny?

Tři nejslavnější pěší poutě světa. Znáte je všechny?
Tři nejslavnější pěší poutě světa. Znáte je všechny?

Člověk má na svém wish listu celou řadu míst, která chce navštívit. Zatímco někteří touží po návštěvě nejromantičtějšího města na světě, jiní chtějí prozkoumat všech sedm divů světa. Najdou se však mezi námi i turisté, kteří chtějí projít všechny poutě světa. Pokud se řadíte k milovníkům turistiky, určitě víte, jaké pěší poutě světa patří k nejslavnějším. A pokud ne, vybrali jsme pro vás tři nejslavnější pěší poutě, po kterých se můžete vydat.  

Pokud zvažujete, kam se letos vydáte, doporučujeme navštívit zemi, kde mají jednu z nejslavnějších pěších poutí na světě. Jak jsme zmínili, přinášíme vám tři z nich, které vám naprosto změní pohled na svět i na život jako takový.  

Pouť do Mekky 

Muslimové v rámci svého náboženství se musí do Mekky vydat minimálně jednou za život. Nechte se jimi inspirovat a vydejte se po této vůbec nejznámější pěší pouti taky. Samozřejmě jelikož nejste muslimem, nemusíte vykonávat vše, co vykonávají oni při této pouti (máme na mysli například vyholení hlavy nebo také obětování zvířat). Jelikož je samotná Mekka pro nemuslimy uzavřena, čeká vás jen příjemná pouť k městu.  

Když budete ve Španělsku 

Španělsko je v současné době poměrně atraktivní destinace. To ostatně neznamená, že se zde musíte jen válet na pláži nebo objevovat zdejší pamětihodnosti. Ve Španělsku se například můžete vydat i po pěší pouti nazvané El Camino de Santigo, což je stezká známá také jako cesta svatého Jakuba. A jedná se o pravděpodobně nejslavnější moderní poutní cestu. Za posledních tisíc let se nijak nezměnila, i to je velmi atraktivní zjištění.  

Do Norska za starou královskou cestou svatého Olafa 

Jednu známou pěší pouť mají také v Norsku, kde se můžete vydat po staré královské cestě svatého Olafa. Jedná se o zhruba 400 kilometrovou trasu, tudíž to není výlet na víkend.