Stěhujete se do Prahy? Poradíme, jaké byty se vyplatí koupit

Stěhujete se do Prahy
Stěhujete se do Prahy

Dnes je velice moderní se stěhovat. Lidé se většinou stěhují do velkých měst, které jim neustále nabízejí celou řadu možností. Pokud žijete na venkově, málokdy narazíte na takovou spoustu možností, jakou najdete právě ve velkých městech, které nabídkami jenom oplývají. Chce to mít jenom odhodlání se přestěhovat a k tomu potřebujeme najít nějaký skvělý byt.

V poslední době se lidé stěhují hlavně do univerzitních měst, což je poměrně drahá záležitost. Hlavně letos byty vzrostly se svými cenami nájmů šíleně vysoko, což se opravdu nevyplatí těm, kteří studují, pokud je tedy nebudou výrazně podporovat rodiče. Je však nutné poznamenat, že pokud se rozhodnete přestěhovat do takové Prahy, matky měst, pak byste měli spíše pouvažovat nad koupí bytu.

I když se jednou v životě chcete usídlit někam na venkov do svého vlastního domu, vlastnit takový byt si jistě vyplatí, protože to bude jakýsi příjem stranou. Koupě je hlavně v Praze mnohem výhodnější, a to už hlavně z toho důvodu, že místo nájmu budete platit vlastně už svůj vlastní byt. A tohoto placení se jednoho dne taky zbavíte.

Jestliže se opravdu rozhodnete koupit v Praze byt, přinášíme vám pár tipů na byty, které se dnes opravdu vyplatí koupit. Jedná se o byty, které mají velký potenciál do budoucna, tudíž vám i v budoucnu přinesou velice dobře přivýdělky.

• byty 2+kk

Velice oblíbená je koupě bytů 2+kk, které mají velký potenciál. Jsou neustále vyhledávané, protože se většinou do velkých měst stěhují zamilované páry, které zkoušejí, jestli spolu vydrží žít. Pokud navíc koupíte byt v atraktivní lokalitě (nikde na Praze 1), tak budete mít zaručený úspěch. Nájem budete moct mít vyšší a lidé se sem pohrnou, protože například okolí kolem Andělu, Pankráce nebo Vinohrad jsou velice žádané a vyhledávané.

• kolem budoucí trasy metra D

Zanedlouho by se měla rozjet výstavba metra D. Nyní se tedy vyplatí koupit byty tam, kudy by trasa metra měla vést. Nyní jsou ceny sice nízko, ale během stavby budou nabírat na síle. Metrem se přece dostanou lidé všude, proto u metra D jsou nyní koupě bytů velice příhodné.