Srdce Slovácka jako atraktivní cíl turistů. Co zde navštívit?

Srdce Slovácka
Srdce Slovácka

Toužíte navštívit Francii, ale finance jsou zásadně proti? Nemusíte jednat do francouzské Provence, ale můžete navštívit českou Provence, kterou je Morava. Naše krásná česká Provence je finančně dostupnější, což ocení skutečně každý, kdo rád cestuje, ale nemá zrovna našetřené peníze navíc. Pokud patříte k lidem, kteří žijí v jiném koutu republiky a Moravu nikdy nenavštívili, doporučujeme navštívit zejména srdce Slovácka, což je okolí Uherského Hradiště. Právě zde je toho tolik k vidění!

Pokud jste nikdy neprozkoumali Moravu, pokud jste ji dokonce nikdy nenavštívili, je pravděpodobné, že se budete ohlížet po tipech, co navštívit. A abyste nemuseli pátrat dlouho, doporučíme vám několik míst, která stojí za to.

1) Uherskohradišťská věznice

Jestli budete mít štěstí a dostanete se do Uherského Hradiště v době, kdy se budou konat výjimečné prohlídky zdejší věznice, využijte toho. Vstupenky jsou na prohlídky věznice dlouho dopředu vyprodané, ale stane se, že se uvolní místo, které může být obsazeno vámi. Zdejší věznice je ukázkou dalších hrůz, které se v naší republice konaly za dob nacistů a komunistů. Během druhé světové války byla uherskohradišťská věznice gestapem, kde se věznili a týrali tehdejší političtí vězni.

2) Zámek Buchlovice, hrad Buchlov

Pokud jste milovníkem pohádek, určitě byste měli zamířit na nedaleký zámek Buchlovice. Jedná se o krásný zámek, který je známý především díky nedávno natočené pohádce Zdeňka Trošky „Čertova nevěsta“. Zámek Buchlovice je úzce spjatý s nedalekým hradem Buchlovem, který byl založen dříve. Zámek vznikl jen díky tehdejší kněžce a majitelce, která dostala zámek darem. Jelikož pocházela z Itálie, na hradě jí bylo zima, a tak se její muž rozhodl postavit jí zámek v nížinách.

3) Archeoskanzen Modrá

Velice krásné místo na Slovácku jet také archeoskanzen Modrá, který najdeme nedaleko od Uherského Hradiště. Archeoskanzen představuje tehdejší život za dob Velké Moravy.