Proč si vzít dentální nit s sebou na dovolenou?

Proč si vzít dentální nit s sebou na dovolenou?
Proč si vzít dentální nit s sebou na dovolenou?

Chystáte se na dovolenou? Pak si pravděpodobně začínáte balit kufry, do kterých nezapomínáte sbalit plavky, také nějaký přehoz přes plavky, nějaká trička, sukně, šortky, také nějakou náhradní obuv a kosmetiku. Při balení kosmetické taštičky doporučujeme přibalit také zubní dentální nit. Možná si říkáte, že zas tak pečlivě si zuby čistit na dovolené nebudete, ale zubní nit není jenom na to, aby udržela vaše zuby zdravé a bez kazů a mezizubních kazů. Existuje mnoho důvodů, proč byste si dentální nit měli s sebou na dovolenou rozhodně sbalit.  

Sice by vám každý zubař doporučil si vzít zubní nit s sebou na dovolenou proto, že i na dovolené je třeba pečovat o svůj chrup, ale pravdou je, že na dovolené čištění zubů takzvaně flákáme. Na druhou stranu je zubní nit všestranným pomocníkem, kterého na dovolené opravdu oceníme mít. Víte, co všechno zubní nit dokáže nebo jak ji můžete použít? 

Místo šňůry na prádlo 

Pokud cestujete po vlastní ose svým vlastním karavanem, pak se možná stane, že si budete muset vyprat prádlo. Jenže kde takové prádlo dáte usušit? Mokré si ho neoblékejte, riskovali byste své zdraví. Raději si vytáhněte zubní nit a použijte zubní nit jako šňůru na prádlo. Zubní nit je velice pevná, i když tak nevypadá. Samozřejmě na ni nedávejte věšet příliš těžké montérky, ale spíše trička, košile a podobně lehčí kusy oblečení.  

Spraví brýle 

Na dovolené se vám nešťastnou náhodou můžou rozbít brýle, a to jak dioptrické, tak i sluneční. Oboje brýle na dovolené potřebujete, nikde v džungli nemůžete přijít za optikem, aby vám je dal zase do kupy. Jenže je tu naštěstí pomocník v podobě zubní niti, který dokonale sváže obě dvě části rozbitých brýlí do kupy. Vyzkoušejte to! 

Funguje jako gumička do vlasů 

Zejména ženy moc dobře vědí, jaký je to pocit, když ztratí gumičku nebo když se jim gumička roztrhne. Pokud nebudete mít s sebou náhradní, oceníte také zubní nit, která funguje jako gumička dokonale. Ostatně zubní nit sváže takřka úplně všechno!